Saç Renkleri Aklınızı Mı Karıştırıyor?

Saçları boyamak görüntüyü değiştirmenin en etkili yollarından biridir. Günümüzde saç rengi, güzellik için en önemli faktörlerden biri haline gelmiştir.Ancak saçlarınızı boyamak için sınırsız seçeneğiniz vardır. Bu nedenle size yakışan rengi seçmeniz gerekmektedir.

Güzelleşmek İçin Saç Rengi Seçenekleri

Uygun saç rengini seçmeden önce ilk olarak saç renklerinin işlevlerini öğrenmeniz gerekmektedir. İster evde ister kuaförde, saçlarınızı nerede boyarsanız boyayın önemli olan yeni saç renginizin doğal renginiz ve boyadığınız rengin bir kombinasyonu olduğunu bilmenizdir.

Örneğin; orta kahve bir saç rengi için orta kızıl bir boyayı seçerseniz yeni renginiz, orta kızıldan öte daha çok kırmızımsı kahve olacaktır. Bu nedenle boyayı asla kutunun üzerindeki saç rengine bakarak seçmeyin ve sonucu da resimdeki gibi hayal etmeyin.Bunun yerine, başlangıç rengi olarak kutunun arkasındaki tabloda yer alan renk göstergesine bakın; çünkü tablo, boyayı kullandığınızda elde edeceğiniz rengi göstermektedir. Hala zorluk yaşıyorsanız başka bir renk oluşturmak için boyaları karıştırmayı deneyin.Bunun için her zaman tek bir ürün serisinden renkleri tercih edin ve aynı zamanda birbirinden açık veya koyu renk olan iki rengi tercih edin.

İkinci olarak renklerin yoğunluklarını ve tonlarını bilmelisiniz. Size uygun olan saç rengini seçmeden önce doğru olanları seçin. Yoğunluklar açık kahve, orta kahve veya koyu kahve olabilir. Ambalajlardaki yoğunluk tanımlarını kullanarak gerekli olan yoğunluğu seçebilirsiniz.Tonlar için tüm renkler mevcuttur: kırmızı veya altın gibi sıcak tonlar ve kül ve doğal renkler gibi soğuk tonlar. Saç renginin yoğunluğu ve tonu saç renginize boyut kazandırmaktadır.

Uygun saç boyasını seçerken her zaman ten ve göz renginizi de göz önünde bulundurun. Doğal cilt tonunuzu dengeleyen saç renkleri sizin için en uygun olanı olacaktır. Eğer ten renginiz açıksa ve gözleriniz ela, mavi-gri, yeşil veya maviyse soğuk renkleri, kırmızımsı kahve, açık veya kızılı tercih edin. Gözleriniz koyu kahverengi veya kahverengiyse daha sıcak tonları tercih edin.

Orta altın, altın kahve veya daha koyu renk saçlarınız varsa daha sıcak yoğunlukta renkleri tercih etmelisiniz. Saç boyanızı her zaman üzerinde yazan “sıcak” veya “kızılımsı” gibi tanımlara göre seçin.

Öte yandan, çok etkili bir değişim düşünmüyorsanız hala seçenekleriniz var. Bazen saçlarınıza, yalnızca doğal saçlarınıza uygun olacak şekilde ışıltılar vermek istersiniz. Doğal saç renginize en uygun olan rengi seçin. Aynı zamanda saçlarınızı korumak için kolay saç bakımı ipuçlarını takip edin.

Saçlarınıza zarif bir şekilde ışıltı kazandırmak için saçlarınızdan iki ton açık renk olan boyayı tercih edin. Bu size zarif ve doğal bir görünüm kazandıracaktır. beyaz kapatma için de doğal saç renginize yakın olan bir renk tercih etmeniz gerekmektedir.

Saçları boyamak, herkes için güzel görünmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle beyaz saçlarınızı kapatmak için saç boyası kullanın. Her zaman ten renginizi, doğal saç renginizi ve göz renginizi göz önünde bulundurarak size en uygun olan rengi seçin ve doğru bakım ve renk seçimiyle doğal ve tamamlayıcı yeni bir görünüme kavuşun.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba,dr.hanım ben 26 yaşındayım benim çok gür ve uzun sağlıklı saçlarım vardı,kesim yaptırdım kesimden sonra aşırı dökülmeye başladı ve gür olan sa... devamı