Günümüzde insanların çoğu gülümserken kendini rahatsız hissediyor.

Bunun nedeni dişlerindeki bozukluk veya dişlerinin renginin kötü olması olabilir.

Düzgün ve şekilli dişlerin yanı sıra daha beyaz dişlere sahip olmak da size daha güzel bir gülümseme sağlayacaktır.

Gülümsemenizin Güzel Görünmesi İçin İpuçları

Diş telleri veya beyazlatma tedavisi kullanmadan da güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Güzel bir gülümseme elde etmek için yalnızca bazı ipuçlarını takip edin; böylelikle gülümserken güvenli hissedebilirsiniz.

Aslında tam temizlik güzel gülümseme sağlar. Gülümsemenizi güzelleştirmek için yılda en az iki kere diş doktorunuza danışmanız en iyi çözüm olacaktır; çünkü yılda iki kez temizleme işlemi dişlerinizin parlamasını sağlar.

Temizleme işlemleri sırasında diş doktorunuz bir kayıt ve uygulamanız gereken görevlerin bulunduğu bir program tutacaktır. Diş çürüklerinize dikkat edin; çünkü tedavi etmezseniz bu çürükler diğer dişlere de sıçrayabilir.

Bu nedenle, çekici olmayan diş çürüklerinizi tedavi ettirin ve gülümsemenizi mükemmelleştirin. Diş doktoru tedavisinin yanı sıra dişlerinize kendiniz de bakım yapın. Dişlerinizi günde en az iki kere ve iki dakika süreyle fırçalayın.

Gülüşünüzün muhteşem olması için tam bir temizlik ve sağlıklı beslenme gereklidir. Kalsiyum yalnızca kemikleriniz için değil; aynı zamanda dişleriniz için de faydalıdır. Parlak ve sağlıklı dişlerinizi korumak için süt içebilirsiniz.

Bütün sıvıların dişleriniz için iyi olmadığını unutmayın; bazıları yarardan ziyade zarara yol açabilir. Kola, kahve, çay vb sıvılar dişlerinizin rengine zarar verebilir ve diş minenizi lekeleyerek parlaktan ziyade kötü renkli dişlere sahip olmanıza yol açabilir.

Bu nedenle bu sıvılardan uzak durun. Koyu içecekler tükettikten hemen sonra dişlerinizi mutlaka fırçalayın; çünkü fırçalama döngüyü durduracaktır.

Ruj kullanırken dikkat edin; çünkü rujunuzun rengi dişlerinizin parlaklığını ön plana çıkarırken; aynı zamanda gülüşünüzü de ortaya çıkarır. Turuncu renkte rujlar, dişleriniz sağlıklı ve beyaz olsa da, dişlerinizi sarımsı gösterebilir.

Bu nedenle, dişlerinizin parlaklığını ortaya çıkarmak için pembe veya mor rujlar kullanın; çünkü bu renkler dişlerinizi daha beyaz gösterir ve gülümsemenizi güzelleştirir.

Buna ek olarak, eğer ruj kullanmıyorsanız dişleriniz donuk görünecektir. Bu nedenle dışarı çıkmadan önce her zaman ruj veya en azından parlatıcı kullanın.

Hatta jel veya krem şeklinde mevcut bulunan reçetesiz beyazlatıcıları da kullanabilirsiniz. Ayrıca, dişlerinizi beyazlatabilmeniz için diş bantları veya ağızlıklar da bulunur.

Ayrıca milyon dolarlık gülümseme için diş temizleme işlemini de tercih edebilirsiniz.

Bu ürünleri sınırlı olarak kullanın. Çok fazla kullanılmaları sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu ürünler ekonomiktir ve işe yarar. Bunlara ek olarak diş beyazlatıcı etkisi olan diş macunları kullanarak dişlerinizi beyazlatabilir ve daha güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Dişleriniz nasıl olursa olsun; gülüşünüzü güzelleştirmek için mutlu ve rahat olmanız gerekir. Elbette siz kendi gülüşünüzü beğenirseniz insanlar da sizin gülüşünüzü beğenecektir!

 

Op. Dr. Fazile AKYÜZ GÖLGECİ

Merhaba Fazilecigim,seni tesadüfen yillar sonra internetten bulmam beni çok mutlu etti.Umarim iyisindir.görusmek çok isterim... devamı