Yüzünüzde tekrarlayan tedavilerden sonra bile gitmeyi reddeden, kalıcı bir izi mi düşünüyorsunuz?

İzden ve endişelerinizden kurtulmanın bir yolu var ve lazer tedavisi olarak adlandırılıyor. Hepimiz lekelerden ve izlerden uzak, kristal berraklığında cilde sahip olmak istiyoruz. Stres, yaşam tarzı, yiyecek alımları ve çevre gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak cildimizde izlere yol açan cilt sorunlarına yakalanmaya meyilliyiz.

Lazer tedavileri iz gidermede en popüler ve etkili tedaviler. Tedaviye geçmeden tedaviyle ilgili işlemlere bakalım. Lazerle iz giderme bazı durumlarda mucize yaratır.

Lazerle iz giderme, izleri etkili şekilde tedavi eden ve cildinizdeki bütün kalıntıları yok eden güvenli işlemlerden birisi. Bu iz giderme tedavisini yüzünüzden veya vücudunuzun herhangi bir yerindeki izlerden etkili şekilde kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Ameliyat tamamen sona erdikten sonra cildin tamamen iyileşmesinin zaman alacağı ve iyileşmenin tedavinin yapıldığı bölgede olacağı, diğer yerlerde olmayacağı akılda tutulmalıdır.

Piyasadaki bu gibi başka tedavi ve ameliyatlarla kıyaslandığında lazer tedavisi cilt sorunlarıyla bağlantılı olarak her şeyi kapsayan bir tedavi. Diğer ameliyatların tersine lazerle ameliyat herhangi bir komplikasyon ve yan etkiden uzaktır, bu yüzden onu seçenler kazançlı.

Ayrıca süreç çok basit.

Uzman bir doktor tarafından cildinizdeki iz tedavi bölgesine bir lazer ışını odaklanacak. Küçük bir ışık darbesi yayan lazer ışını cilde isabet edecek.

Işığın odaklandığı bölge tedavi edilecek ve siz bu bölgede hafif iğnelenme hissi duyacaksınız.

Paket lastiği derinize sürtünmüş gibi hissedeceksiniz.

Tedavi sonrası etkiler cildin hafif şişmesiyle kızarması olacak. Tedavinin bıraktığı izler iyileşene kadar birkaç gün güneşe çıkmayın.

İyileştikten sonra rutin faaliyetlerinize geri dönebilirsiniz.

Lazer tedavisi yalnızca yüzde büyük bir alana yapılmışsa bir süre kremler, makyaj ve losyonları kullanmayı bırakın çünkü bunlar, soruna yol açacak şekilde ciltle etkileşime girebilen birtakım kimyasal bileşenler içerebilir.

Temizlik, tedavinin etkililiğinde söz sahibi bir diğer önemli faktördür.

Ameliyat bölgesini çok temiz tutun ve ayrıca bölgenin tedaviden sonra birkaç gün acıyacağını aklınızda bulundurun.

Yanık iyileştikten sonra üzerinde taze bir cilt tabakası gelişecek ve şaşırtıcı şekilde kusursuz bir cilde sahip olacaksınız.

Genel olarak iz giderme tedavisi uzmanlar tarafından yapılan ağrısız bir işlemdir.

Tedavi klinik içinde yapılacak ve tüm tedavi sürecinden sonra ışıldayan bir cildiniz olacak.

Doktorun talimatlarını not etmeye ve doğru şekilde uygulamaya dikkat edin. Yalnızca uzman bir doktordan randevu alın ve izlerinizden kurtulmaya cesaret edin.

Lazerle iz giderme bu kadar basit.

 

Op. Dr. Sinan GÖKER

bugün melek hanımın programında izledim,fakat benmi kaçırdım bilemiyorum.astigmatlı göz bozukluğuna lazer uygulanıyormu.teşekkür ederim.... devamı