Güzel ve parlak saçlara sahip olmak tüm bakışları üstünüze çeker.

Kendinize daha dikkatli baktırmanızda parlak ve yumuşak görünümlü saçlara sahip olmanızın bir etkisi vardır.

Saç tipiniz nasıl olursa olsun, her zaman saçlarınızı daha yumuşak, daha dolgun ve başa çıkabilir hale getirecek olan en yeni spreyleri ve saç bakım ürünlerinin arayışında olursunuz.

İnce telli saçlarını kalınlaştırmak isteyenler, gür saç etkisi yaratmak için hacim veren şampuanlar ve hacim veren spreyler gibi bir dizi ürünü mağazalarda bulabilirler.

Saçlarında incelme olan veya incelmeye başlayan bölgeler olan kadınlar, bu bölgeleri kapatmak için takma saç kullanabilirler. Takma saçlar eski günlerden beri süregelmektedir, kendi saçlarınız gibi görünebilir ve hissettirebilirler.

Bazı kadınlar bu takma saçları kullanma fikrini sevmeyebilir; çünkü uygulandıkları alanlar ilk olarak tıraşlanmalıdır ve bu fikir çoğu kadını uzaklaştırmaktadır.

Takma saçların altındaki deri, ayda bir kez, herhangi bir rahatsızlık veya tahriş olup olmadığını anlamak için kontrol edilmelidir ve bu işlem takma saçın temizlenmesi ve yeniden şekillendirilmesini de sağlamaktadır.

Saç ektirme de saçlarınıza birkaç santim eklemek için güzel bir yoldur; pek çok farklı renkte ve şekillerde sağlanabilir. Saç ekimlerinin yapılması zaman alabilir ve bu da ne kadar ekleme yaptıracağınıza göre değişir.

Saçlarınızın rahat etmesi ve uzaması için onları çıkarmamaya karar verirseniz, birkaç ay bu saçlarla dolaşın.

Yeniden kalınlaştırıcı bir protein olan eliksir, saçlarınıza daha fazla canlılık ve gürlük kazandırması için alabileceğiniz bir saç bakım ürünüdür. Bu ürün, sıvının saçlara uygulanmasıyla saç kılı yuvalarının yeni oluşumlarını güçlendirerek çalışır.

Saç köklerini harekete geçirmek için daha ileri bir teknoloji de Lazer tarağı tedavisidir. Lazerler, direkt olarak saçların köklerini hedef alarak saçların daha kalın ve baş edilebilir şekilde gelişimini teşvik eder.

Saç kökü uyarıcıları, saçların daha kalın bir şekilde çıkmasına yardım etmek ve yeni sağlıklı saçların gelişimini destekleyen bir tedavi şekli olarak 10 yılı aşkın süredir kullanımdadır.

Vitamin açısından zengin olan saç kökü uyarıcısını saçınızı yıkadıktan sonra uygulayın ve biraz kuruması için bekletin, uyarıcıyı tekrar uygulayın ve her zamanki gibi yeniden şekillendirin.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı