Öneriler

Uzun burnunuzu, gıdığınızı, yüzünüzdeki pürüzleri ve bütün diğer garip özelliklerinizi nasıl kapatacağınız konusunda endişe mi duyuyorsunuz? Endişelenmeyin! Makyaj sayesinde mükemmel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Kozmetik müdahalelere gerek kalmadan özelliklerinizi düzeltmek için bazı gerçekten iyi makyaj önerileri bulun. Evet, bunu birkaç dakika içerisinde evinizde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu makyaj önerileri özelliklerinizi düzeltmekte size yardımcı olmakla kalmayacak, görünüşünüzü de iyileştirecektir. Geçici de olsa bu yöntemi oldukça etkili bulacaksınız. Esmer kişiler güzel görünebilmek için daha fazla talimata uymak zorundadır.

Burnunuz sizi gerçekten rahatsız mı ediyor? Bu makyaj önerisinin iyi bir öneri olduğuna siz de katılacaksınız. Tüm ihtiyacınız, burnunuzun uç kısmına daha koyu tonlarda makyaj uygulamak. Farkı hemen göreceksiniz.

Burnunuz küçüldü mü? Bu gerçekten güzel bir haber! İşte size denemekten zevk alacağınız bazı makyaj önerileri.

Kısa Burun

Kısa Burun

Kısa olan burnunuzu ön plana çıkarmak ve daha uzun göstermek için burnunuzun uzunluğu boyunca soluk tonlarda bir makyaj yapın. Bu şekilde burnunuz daha uzun görünecektir.

Aynı şekilde dar olan burnunuzu burun yan taraflarına koyu tonda bir fondöten sürerek ortaya çıkarabilirsiniz. Eğri burunlar için de bir çözüm var. Burnunuzun eğri tarafına diğer tarafla eşleşmesi için koyu tonda fondöten sürün. İşte oldu!  Garip şekilli bütün burunlar için mükemmel makyaj önerileri!

Çenenizi Düzeltin

Çenenizi Düzeltin

Evet, eğer göze çarpan bir çeneniz varsa, çenenizin uç kısmına her zaman olduğu gibi koyu fondöten sürün ve eğer gıdığınız varsa tüm çene bölgesine koyu fondöten uygulayın.

Bütün bunlar mümkün olduğuna göre şimdi yüzünüzün şeklini değiştirip değiştiremeyeceğinizi merak edebilirsiniz. Bu oldukça büyük bir istek; fakat gerçekleştirilmesi mümkün! Evet, mümkün! Makyaj önerilerinin nasıl yüz şeklinizi değiştirebileceğini göreceksiniz. Herkesin bildiği gibi oval yüz şekli ideal yüz şeklidir. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa ve yüzünüzün oval görünmesini istiyorsanız yüzünüzün alt kısımlarına ve şakaklarınıza doğru koyu tonlarda bir makyaj yapın. Eğer yüzünüz kare, dikdörtgen veya kare şeklindeyse yüzünüzün dört köşesine de koyu tonlarda fondöten sürün. Eğer yüzünüz üçgen şeklindeyse şakaklarınıza koyu tonlarda ve yüzünüzün alt kısımlarına açık tonlarda fondöten sürün.

Peki ya dudaklar? Dudaklarınıza da mükemmellik kazandırabilirsiniz. Dudak kalemi tüm isteklerinizi yerine getirecektir. İnce dudaklarınız varsa, dudaklarınızı daha dolgun göstermek için dudak kalemini dudak çizginizin biraz daha ilerisinde çekin. Eğer kalın dudaklarınız varsa dudak kaleminizi dudak çizginizin biraz daha içerisinden çekin. Eğer dudaklarınızın şekliyle ilgili sorununuz varsa, o zaman dudaklarınızı orta bölgesinden belirginleştirerek ve şeklini iyileştirerek güzel dudaklara sahip olabilirsiniz. Bu işlemin ardından seçtiğiniz dudak rengini dudaklarınıza uygulayın. Parlak, çekici ve güzel dudaklarınız artık hazır!

Kendi kendinize mükemmel bir görüntü elde etmek için bu makyaj önerilerini deneyin.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı