Göz Çevresi Bakımı

Göz derisi ince ve hassas yapısıyla bakıma en çok ihtiyaç duyan bölgedir. Göz çevresi derisi göz hareketlerine bağlı olarak hareket eder, hareket ettikçe hafif çizgiler oluşturur ve bu çizgiler zamanla kırışıklıklara dönüşürler. Buna ek olarak stresli bir yaşam, temizlik ve bakım ihmali, yanlış kozmetik ürünleri gibi birçok faktör göz derisine zarar verir. Bu yüzden göz çevresi bakımında temizliğe, kullanılan kozmetik ürünlere ve doğru nemlendiricileri kullanmaya özen göstermek gerekmektedir. 

Göz Kremi İçin Geç Kalmayın

Göz çevresi kremi kullanmak için göz çevresinde çizgilerin oluşmasını beklemek oldukça yanlıştır, henüz 20’li yaşlarda başlanılması gereken nemlendirici kremleri özellikle akşam cildinizi makyajdan arındırdıktan sonra uygulamanızı tavsiye ederiz.

Yüz Kremi Değil Göz Kremi

Genel olarak yüz kremlerini göz çevresine uygulamak oldukça sık yapılan bir hatadır. Kozmetik marketlerde satılan göz çevresine uygun kremler kullanmak erken yaşlılık çizgilerinin oluşmasını engeller.

Yaşa Uygun Göz Kremi

Kozmetik marketlerde satılan her göz kremi size uygun değildir. Cilt uzmanından yaşınıza ve cilt tipinize uygun göz kremini siz önermesini isteyerek doğru kremi seçebilirsiniz. 

Gündüz ve Gece

Pratik ve masrafsız olabilir ancak ürünleri zamanına göre kullanmak cildinizde istediğiniz sonucu elde etmenizi kolaylaştırır. Bu yüzden gece kremlerinizi gündüz de kullanmaktan vazgeçin.

Doğal İksir

Eğer kozmetik ürünleri bütçenizi aşıyorsa 1 çorba kaşığı bademyağı, 1 çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırarak kendi nemlendiricinizi yaparak kırışıklıklarınıza son verebilirsiniz.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Merhaba Hocam, Yoğun iş temponuzda sizi meşgul etmek istemiyorum ama fikriniz almak benim için çok önemli. Astigmat ve miyopi( R-S:-2.00,C:-1.50,A:106... devamı