Gelin Makyajı Önerileri

Gelin Makyajı Önerileri

Her kadın için, düğün günü her şeyden önemlidir.

Düğün gününde her kadın kesinlikle muhteşem görünmek ister.

Aşağıda, mükemmel görünmenizi sağlayacak bazı makyaj tavsiyeleri vardır.

Düğün gününden önce uyku önemlidir. Böylece evleneceğiniz gün donuk ya da hasta görünmezsiniz.

Cildinizi daha pürüzsüz hale getirmek için, yüzünüze koyu pigmentli krem fondöten sürün ve üstüne pudra fondöten uygulayın. Karma cilt türü için, su bazlı fondöten ve kuru sünger kullanın.

Ciltteki kızarıklıkları kapamak için, renk düzeltici bir kapatıcıdan faydalanın ve cildi nötr hale getirmek için zeytin yeşili renkte bir krem sürün.

Güzel bir cilt için, vitaminli ve besleyici bir güneş kremi ve güneşten koruyucu losyon kullanın. Düğününüzden birkaç ay önce, nemlendirici, temizleyici ve tonik kullanarak cildinizi koruyun.

Düğün makyajıyla ilgili en önemli şey, yüzünüzün maske gibi görünmemesidir. Bu yüzden boynunuza, kulaklarınıza ve göğsünüze de pudra fondöten uygulayın. Elmacık kemiklerinize bronzlaştırıcı pudra sürün. Bu, doğal bir ışıltı verecektir.

Gelin makyajıyla ilgili bir başka tavsiye de, düğün gününden önce kaşlarınıza bir profesyonelin şekil vermesidir. Saçınızın rengine uygun bir kaş kalemi kullanın ve kaşlarınızı düzgün bir şekilde tarayın.

Gözlerinizin altındaki koyu renkli halkaları gizlemek için kapatıcı sürün. Kapatıcıyı burnunuzun etrafına da uygulayın.

Fondötenle aynı tonda bir kapatıcı kullanın. Gözlerinizi şekillendirmek için kalem çekin ama sert çizgilerden kaçının. Kirpiklerinizi kuru haldeyken kirpik maşasıyla kıvırın ve daha sonra sudan etkilenmeyen bir rimel sürün.

Küçük bir fırçayla, kaş kavisinin altına orta tonda bir renk sürmek göze mükemmel bir şekil verir. Mavi, yeşil, parlak renkli ve gri göz farı kullanmaktan kaçının.

Doğal renkte göz farı seçmek, düğün makyajıyla ilgili en önemli şeylerden biridir. Çünkü bu, fotoğraflarda güzel görünmenizi sağlayacaktır (göz kapağı bazı olarak açık şeftali renginde far kullanın).

Dudak bazını uyguladıktan sonra, dudağınıza fondöten sürüp kurumasını bekleyin. Daha sonra dudak kenarlarınıza dudak kalemiyle çizgi çekin (rujunuzla aynı tonda) ve içlerini bu kalemle boyayın.

Son olarak, dudaklarınıza ruj sürün. Kağıt mendil kullanarak dudaklarınızdaki boyanın kurumasını sağlayın ve rujunuzu tekrar sürün. Bu işlemi iki kere tekrarlayın. En son olarak dudaklarınıza parlatıcı sürün. Bu, rujunuzun uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Saçınızın modeli, gelinliğinizle uyumlu olmalıdır. Bu yüzden, hangi saç modelinin sizin için en uygun olduğuna düğün gününden önce karar vermeniz iyi olur.

Düğün makyajıyla ilgili bu tavsiyelerin yanı sıra, çabuk rötuşlar için yanınızda bir arkadaşınızın bulunması oldukça faydalıdır.

Düğünden önce gelinliğinizi, makyajınızı yapacak kişiye gösterin; böylece o kişinin, sizin hangi özelliklerinizi öne çıkaracağı hakkında bir fikri olacaktır. Düğün günü için profesyonel makyaj yaptırmayı tercih etseniz de, yukarıdaki tavsiyelerin bazılarına uymanız gerekecektir.

  • gelin makyajı önerileri
  • düğün hazırlıkları
  • gelin makyajı
  • göz makyajı