Eğer organik kozmetik uygulamalarına meraklıysanız bunları evde kendiniz yapabilirsiniz.

Bu uygulamalar, özellikle organik maddeler kullanırsanız, kozmetik olanlardan çok daha etkilidir. En popüler ev yapımı organik cilt bakımı ürünlerinden biri bal maskesidir. Bal, doğal bir antioksidandır ve cildi canlandırmak için neredeyse her nemlendiricide kullanılır.

Eğer cildinizi arındırmak istiyorsanız yüzünüze bal sürün. Bunu 15 dakika yüzünüzde bekletin. Bu uygulamanın sonunda cildiniz ışıldayacaktır.

Eğer kuvvetli bir nemlendiriciye ihtiyacınız varsa, ama kimyasallar içeren nemlendirici ürünleri kullanarak risk almak istemiyorsanız avokadoyu deneyin.

Avokado, ciltte yoğun nemlendirici etki sağlayan maddeler içerir.

Tek yapmanız gereken şey, avokadoyu püre haline getirerek kremsi bir kıvam elde etmektir. Bununla, yüzünüze ve boynunuza masaj yapın ve 15 dakika bekleyin.

Bir başka popüler organik uygulamaysa limonla cilt bakımıdır. Organik sertifikalı bir limon ve yumurta alın.

Limon suyuyla 1 adet çırpılmış yumurta akını karıştırın. Daha iyi bir sonuç için, bu karışımı bütün gece yüzünüzde bekletin. Bu bakım, yağlı ciltler için çok faydalıdır.

Birçok şirket kırışıklık önleyici çok pahalı kremler satar. Ama işin sırrı, kırışıklıkla mücadelede etkinliği kanıtlanmış organik maddeler kullanmaktır.

Kırışıklık karşıtı bakımlar için muz harikadır. Bir muzu ezin ve tüm yüzünüze sürün.

20 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Eğer cildiniz tahriş olduysa ve derin bir temizlik gerekiyorsa, üzüm bakımı cildinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir. Üzüm suyu her cilt tipi için harika bir temizleyicidir. Cildinizin temizlenmeye ihtiyacı olduğunu hissettiğiniz zaman, üzümün etli kısmıyla yüzünüzü ovun. Daha sonra soğuk suyla yüzünüzü durulayın.

Eğer bir cilt toniğine ihtiyacınız varsa, salatalık suyu kullanın. Tek yapmanız gereken şey, salatalığın suyunu çıkarıp temiz bir kaba koymaktır. Salatalık suyunu bir parça pamukla yüzünüze sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin.

Zeytinyağı da iyi bir nemlendiricidir. Herhangi bir yüz maskesi uygulamadan önce, cildinizi kirden arındırmak için, içinde kurutulmuş bitkilerin bulunduğu bir miktar suyla yüzünüze buhar banyosu uygulamalısınız.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı