1

Cildimizin güneşin sağladığı D vitaminine ihtiyacı olmasına rağmen, güneş ışınlarına fazla oranda maruz kalmak yaşlanma sürecini hızlandırır; bu nedenle güneş kremi kullanılması gerekir. Kullanılan güneş kremi 15 veya daha yüksek güneş koruma faktörlü olmalıdır.

2

Tüm göz bölgesini kaplayan ve ultraviyole korumalı gözlükler kullanmak, göz kenarlarında kaz ayakları adı verilen kırışıklıklara karşı sizi korur.

3

Cildinizde kolajen oluşumuna yardımcı olan alfa hidroksil içeren yüz temizleyicileriyle yüzünüzü temizleyin. Böylece yeni cilt hücrelerinin daha çabuk oluşmasına yardımcı olursunuz.

4

Dengeli beslenmek, cildinizin A, C, D ve E gibi vitaminlerini gerekli miktarlarda almasını sağlar. Günlük diyetinize sebze ve meyveleri eklediğinizden emin olun.   

5

Ellerdeki yaşlılık belirtilerini önlemek için elleri yıkamak ve losyon uygulamak sadece bir başlangıçtır. Ayrıca haftada bir ellerinizdeki ölü cilt hücrelerini fırçayla temizleyin ve içerisinde bir miktar süt bulunan sıcak suyun içerisinde ellerinizi dinlendirin. Ardından ellerinize yağ ve yağın ciltte hapsolması için el kremi sürün.

6

Cildinize düzenli olarak bakım yapmak zordur. Bununla birlikte yaşlanmanın belirtilerini engellemek istiyorsanız cilt bakımını alışkanlık haline getirmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

Dr. Fatma Vildan ERCAN

sizin hastanızım KBB den muayene oldum göğüse görünmen gerekir dedi.... devamı