Dudaklarınıza güzel bir şekil mi vermek istiyorsunuz?

Dudak kalemi, dudak makyajının harika bir aracıdır. Rujun kusursuz bir şekilde konumlanmasını sağlar. Genellikle dudakların şeklinin doğru bir biçimde belirginleştirilmesi için kullanılır.

Bu dudak kalemlerinden yararlanarak dudaklarınızı daha küçük ya da daha büyük gösterebilirsiniz.

Bir dudak kalemi kullanarak doğal dudak çerçevenizi belirginleştirebilir ve içini onu tamamlayan bir ruj ile doldurabilirsiniz.

Dudak kalemleri özellikle dudakların şekillendirilmesi ve çerçevelenmesi için tasarlanmıştır. Dudaklara mükemmel bir şekilde hat kazandırmak için yumuşak ve kremsi bir dokuya sahiptirler. Uzun süre etkili dudak kalemlerini farklı ruj tonları ile uyum sağlayacak çeşitli renklerde bulmak mümkündür.

Dudak kalemi çekmenin püf noktaları

Makyaj yaparken dudaklarınıza daha fazla özen göstermeniz oldukça önemlidir. Dudaklar, yüzün en önemli odak noktalarından biri olarak kabul edilir. Bu sebeple bir dudak kalemi kullanmak dudaklarınıza hoş bir görünüm kazandıracaktır.

İşte dudak kalemi kullanmaya dair bazı pratik öneriler. Dikkat çekici, güzel ve hoş dudaklara sahip olmak için aşağıdaki önerileri takip edin.

  • Dudak kalemini sürmeden önce ucunun iyice sivri olduğundan emin olun. Dudak kalemini kalemtıraşla açmadan önce buzdolabında birkaç dakika bekletin. Bıçak gibi keskin hatlar elde etmek için bir zımpara plakası kullanıp her iki tarafından da nazikçe törpüleyebilirsiniz.
  • Rujunuzun dağılmasını engellemek istiyorsanız, rujunuzu veya dudak parlatıcınızı sürmeden önce hatlarınızı dudak kalemi ile belirginleştirin.
  • Dudak kalemini doğal üst dudak çerçevenize yakın bir yerden çekin ve sert ve yapay bir görüntü vermesi ihtimaline karşı çok fazla kalın bir şekilde çekmemeye dikkat edin.
  • Renk koyuluğu ya da açıklığı bir tondan daha fazla olmayan bir ruj seçin.
  • İnce dudaklara sahipseniz, daha dolgun ve bütün görünmeleri için dudak kalemlerinin açık tonlarını tercih edin. Dudak etrafına çizeceğiniz doğal bir çerçeveden sonra rujun bu çerçevenin tam içine sürün.
  • Dudak kalemini sürdükten sonra, kenarları bir sünger uygulayıcısı ile hafifçe dağıtın ve üzerine parlatıcı ya da vazelin sürün. Bu işlem dudaklarınıza bütünlük kazandıracaktır.
  • Dudaklarınızın daha küçük görünmesini arzuluyorsanız, dudak çerçevenize kapatıcı bir krem uygulayın ve sonrasında güzel bir dudak çerçevesi yakalamak için dudak kalemi kullanın. Ardından rujunuzu tam olarak bu çerçevenin içine sürün.

 

Bunlar dudaklarınıza iyi bir şekil ve güzel bir görünüm kazandıracak tavsiyelerin bazılarıdır. Her zaman E vitamini içerikli bir dudak kalemi seçmeye çalışın. Bu vitamin bir antioksidan görevi görür ve dudaklarınızı her daim nemli tutar.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

size bir sorun olacak benim vajina hakkında benim vajinamın dudakları morumsu be sarkma var biraz ne yapabilirim seneye evlenmeyi düşünüyorum nişanlım... devamı