Limon

Limon cilt için gerçekten faydalıdır. Yüzünüze bir bardak limon suyu, limondan yapılmış maske ya da sadece limon sürün. Her şekilde olumlu sonuç alırsınız. Çok az yağlı cilde sahip bayanlar limon suyuna buz koysun ve bu suyu yüzlerine sürüp 5 dakika kadar masaj yaparak beklesinler. Sonra yüzlerini yıkasınlar.
Kuru cilde sahip bayanlar yumurta sarısını birkaç damla limon suyu ve zeytinyağıyla karıştırsınlar. Karışımı yüz ve boyun bölgelerine sürüp kuruyana kadar bekletsinler. Sonra yıkasınlar. İşte oldu.

Zerdeçal

Şimdi de mutfak rafında duran zerdeçalın cilt bakımında nasıl kullanıldığına bakalım. Gelinlerin nikah töreninden önce uyguladığı zerdeçal maskesini mutlaka uygulayın. Bu maskeyi sadece nikah töreninden önce değil her zaman uygulayabilirsiniz.
İşte size bu muhteşem cilt bakımının tarifi. Yarım fincan nohut tozu, 2 yemek kaşığı zerdeçal, 2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu, 2 yemek kaşığı saf yağ ya da badem yağını karıştırın, karışımın içine bir miktar su ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze ve tüm vücudunuza sürün ve 5-10 dakika bekletin. Sonra? Yüzünüzü yıkadıktan sonra bebek cildi kadar yumuşak ışıl ışıl parlayan göz alıcı bir cilt göreceksiniz. Bu maskeyi mutlaka deneyin!

Bal

Balı hayatınızda her daim bulundurun. Bal cildinizin parlamasını sağlar. Balı cilt bakımına çeşitli şekillerde dahil edebilirsiniz. Yumurta beyazı ve balı karıştırarak maske yapın. Bu maske cildinizin bronzluğunu yok eder. Kuru cilt için bal, limon ve ayçiçeği yağını karıştırıp etkili bir nemlendirici elde edebilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüze uygulayıp 10 dakika bekletin.
Çok basit! Süt ve balı karıştırıp karışımı yüzünüze sürün. Domates suyu ve balı karıştırıp yüzünüz ve boynunuza sürebilirsiniz. 15 dakika bekletin ve yıkayın. Bal, basin, süt kreması ve zeytinyağını karıştırıp yüzünüze sürün.

Prof. Dr. Sinan ZEREN

merhabalar benim penisimde bir leke var uzeri parlak boyle sankı derinin içinde gibi mercimek kadar buyuklugunde ne olabılır saygılar... devamı