Çocukları henüz küçükken işe dönme kararı vermek çalışan ebeveynler için bir tercihten çok gerekliliktir. Çocuğunun okul öncesi eğitim için henüz çok küçük olduğunu düşünenler için büyükanneler en akla yatkın çözümdür. Torunlarınıza bakmaktan çok hoşlanıyor olabilirsiniz ancak bunun her zaman kolay olmayacağını da unutmamalısınız.

  • Bazı temel kurallar üzerinde anlaşın. Çocuklaınızdan hangi ev kurallarının kesin olduğunu ve hangilerinin esneyebileceğini öğrenin ve bu kurallardan uzaklaşmamak için elinizden geleni yapın.
  • Torununuza bakmanız onun arkasında bitap düşmenizi gerektirmez. Onun kendi kendisini meşgul etmesine izin verin .Kendinizi onun oyununa katılmak zorunda hissetmemelisiniz.Sizin teşvikiniz ve sevginiz onun için yeterlidir.
  • İstismar edildiğinizi hissediyorsanız açıkça ifade etmelisiniz. Kendinize keyifli vakit ayırdığınız sürece torununuzla da daha keyifli zaman gerçirirsiniz.
  • Ebeveynleri eleştirmemeye çalışın. Nedenleri ve teknikleri yargılamak yerine torununuzun davranışları hakkındaki endişeleriniz dile getirin.