Bebeği rahatça soyup giydirmek için nasıl kıyafetler seçilmeli?

Bebeği rahatça soyup giydirmek için nasıl kıyafetler seçilmeli?
Bebekleri onları zorlamadan rahatça soyup giydirebilmek için, özellikle badilerin boyun kısımları bebeğin başının rahatça geçebileceği genişlikte olmalıdır. Ya da yanlardan açılıp kapatılabilen badiler tercih edilebilir. Alt kısımları çıt çıtlı badilerin seçilmesi, bebeğin altını değiştirirken onları soymaya gerek kalmadan, sadece çıt çıtları açarak yapılmasını sağlar. Böylece bebek soyup giydirme gibi bir sıkıntıya sokulmamış olur.

Bu badileri giydirirken badi elde toplanarak önce bebeğin başı geçirilmelidir. Daha sonra ellerinden tutarak kolları giydirilmelidir. Çıkarırken ise tam tersine, önce kolları çıkarılır. Hatta önce kolun biri çıkarıldıktan sonra kıyafet baştan çıkarılıp sonra diğer kolu çıkarılabilir. Bu yüzden boynu geniş ya da yandan çıt çıtlı badiler, bebeğin soymakta ve giydirmekte büyük kolaylık sağlar.

Özellikle yeni doğan bebeklerde tişört tarzı giysilerin mutlaka yandan ya da önden düğmeli olmasında yarar vardır. Çünkü bebek nefes alıp vermeyi yeni öğrendiği için, soyup giydirirken yüzünün kapatılması nefes almasını güçleştirebilir ve bu durum bebeği ürkütebilir. O zaman da bebek giyinip soyunmak konusunda çok zorlayıcı olabilir. Bu nedenle bebeklere kıyafet seçerken, onların en rahat edeceği biçimler tercih edilmelidir.
  • bebek giysi
  • yeni doğan bebekler
  • bebeklerin giysilerinin temizlenmesi
  • bebek kıyafetleri
  • deterjanın zararları
  • bebek giysilerinin yıkanması