Ev kazalarını önlemeye dönük olarak alınacak eğitim, ev kazalarına karşı alınacak eğitimden çok daha önemlidir. Bu nedenle anne ve babalar bebekleri daha çok küçükken, evlerini bebek için nasıl güvenli hale getirebileceklerini düşünmeli ve bunun için zaman harcamalıdırlar. Ancak yine de gelişebilecek kazalarda yapılacak şeylerin ne olduğunu bilmek, hem telaşı önler hem de bebeğe erken yardım etmeyi kolaylaştırır. Bunun için temel yaşam desteği kursları vardır.

Bu kurslarda hem teorik hem pratik bilgiler verilmekte ve kurs sonunda sertifika da alınabilmektedir. Çocukluk acilleri denildiğinde anlaşılması gereken sadece çocuğun solunumunun durması ve dolaşımının desteklenmesi değildir. Bunlar çocuklar için acil olabilecek birçok konuyla ilgili kurslardır. Örneğin bir çocuk için yüksek ateş de, bir yerden düşmek de, yanmak da, kulağına, gözüne yabancı bir cisim kaçması da acil durumdur ve hepsinin eğitimi alınmalıdır.

Füsun YILMAZ

merhaba hocam oğlum 5buçuk yaşında konuşurkene kelimeleri farklı söylüyor yeride kullanmıyor eğitim için rapor aldık sizinle görüşme imkanımız varmı b... devamı