Baştan Çıkarıcı Bir Bakış İçin Takma Kirpik Kullanın

Baştan Çıkarıcı Bir Bakış İçin Takma Kirpik Kullanın

Her kadın doğuştan gür ve uzun kirpiklere sahip olmayabilir. Uzun ve gür kirpikleriniz yoksa endişelenmeyin. Her zaman takma kirpik kullanabilirsiniz.

İki tür takma kirpik vardır. Birincisi, kendi başınıza takabileceğiniz cinstendir. Diğeriyse ancak bir güzellik salonunda taktırabileceğiniz türdendir.

Doğal insan kirpiğinin uzunluğu ve gürlüğü genetik olarak belirlenmiştir. Saçlarınız da öyledir. Ama eğer gür ve uzun kirpikleriniz yoksa kaygılanmayın.

Kirpiklerinizi uzattırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

İlk kirpik türünü her yerde bulabilirsiniz (eczanelerde bile). Piyasada ne kadar çeşitli renkte, uzunlukta ve şekilde kirpik olduğuna şaşıracaksınız.

Genellikle bu kirpiklerle birlikte satılan yapıştırıcı iyi değildir, bu yüzden özel bir yapıştırıcı satın alın.

Takma kirpiği yerleştirmek zor değildir. Kirpikleri takarken, gözün iç köşesinden başlanmalı, dış köşesine doğru devam edilmelidir. Takma kirpikler, makyaj tamamlandıktan sonra takılır. Eğer yapıştırıcı görünür durumdaysa, bunu bir kalemle gizleyin. Bakışların etkisini artırmak için, isteğe bağlı olarak, rimel sürülebilir.

Bu kirpikleri çıkarmak kolaydır. Tek yapmanız gereken şey, bunları suyla ıslatıp dikkatlice çekmektir.

Takma kirpiklerin küçük, orta ve büyük olmak üzere üç boyutu mevcuttur. Kendi ölçünüzü bulmanıza yarayacak bir yöntem vardır. Düşen bir kirpiğinizi alıp cetvelle ölçün. Eğer uzunluğu 7 mm’yi geçmezse ölçünüz küçüktür. Eğer 7 ile10 mmarasındaysa ölçünüz “orta”, 10 mm’den fazlaysa “büyük”tür.

İnsan kılından yapılan kirpikler genellikle doğal kirpiklere çok benzer, ama maalesef bunlar kısa ömürlüdür. Plastik olanlar ya da sentetik elyaftan yapılanlar o kadar doğal görünmez, ama çok daha dayanıklıdır.

Eğer kirpiklerinizi uzatmak istiyorsanız, bunu bir güzellik salonunda yaptırabilirsiniz. Bu işlem biraz acı verici olabilir, ama buna değecektir. Çünkü bu kirpikler en az bir ay dayanır.

Eğer kirpikleriniz doğru bir şekilde takılırsa, bunları daha da uzun bir süre kullanabilirsiniz. Takma kirpikler çok güzel görünür. Ama eğer bu işlemi çok sık yaptırırsanız, kendi kirpiklerinizi kaybetme riskiniz vardır.