Zeytinyağının, insanlar için bir nimet olduğu söylenir. Zeytinyağının birçok yönden faydası vardır.

Zeytinyağının saç bakımı, cilt bakımı ve sağlıkla ilgili konularda size yararı olacaktır.

Zeytinyağı, daha fazla güzellik ve saç bakımı ürününde kullanılması gereken yararlı bir maddedir.

Bu yağ, cildinizi yumuşatıp nemlendirir, ayrıca saçlarınızı güçlendirip ipeksi hale getirir.

Evde hazırlayabileceğiniz bazı cilt bakım ürünleri

Işıldayan cilt için: Yarım fincan zeytinyağı, yarım fincan su ve yarım fincan sirkeyi karıştırın. Bu karışımı gece kremi olarak kullanın. Bu karışım, cildinizin ışıldamasını sağlayarak en iyi sonucu verecektir.

Temizleyici: Zeytinyağı, cilt için en iyi doğal temizleyicidir. Bunu cildinizin temizliğinde kullanırsanız cildiniz tertemiz olacaktır.

Yüz bakımında zeytinyağı: Zeytinyağıyla yüz bakımı için yüzünüzü iyice ıslatın. Daha sonra yüzünüze zeytinyağıyla masaj yapın. Ardından yüzünüzü yarım çay kaşığı şekerle iyice ovun. Bir süre kurumasını bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Ayak bakımı: Zeytinyağıyla ayaklarınıza masaj yapın. Ayaklarınıza masaj yaparken kendinizi gevşemiş hissedeceksiniz. Bu masaj, ayaktaki kan dolaşımının güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Masajdan sonra temiz ve pamuklu beyaz çorap giyin. Bu, cildinizin yağı emmesine yardımcı olacaktır. Bu işlem, ayaklarınızı bembeyaz ve yumuşacık yapacaktır.

Banyo yağı: 2-3 çorba kaşığı zeytinyağını banyo suyuna dökün. Zeytinyağı, banyo suyunda kullanıldığında cildinizi temiz ve yumuşak hale getirir.

Tırnaklar için: Eğer pürüzsüz ve sağlıklı tırnaklar istiyorsanız, tırnaklarınızı bir fincan zeytinyağında yaklaşık 30 dakika bekletin. Tırnaklarınızdaki yağı temizledikten sonra, tırnaklarınızın pürüzsüz ve güzel olduğunu göreceksiniz.

Dudaklar için: Dudaklarınıza zeytinyağı sürerek dudaklarınızdaki çatlakların azalmasını sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı dudaklarınızın güzel olmasını sağlayacaktır.

Saç bakımı için zeytinyağı

Parlak ve ipeksi saçlar için: Eğer saçlarınızın yumuşak, güzel, parlak, ipeksi ve kepeksiz olmasını istiyorsanız, zeytinyağıyla saçlarınıza iyice masaj yapın.

Daha sonra, yaklaşık 30-40 dakika boyunca saçlarınıza saç bonesi takın. Boneyi çıkartın ve saçlarınızı şampuanlayın. Saçlarınızın muhteşem olduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağı kullanarak saçlarınızın kıvrılmasını da azaltabilirsiniz.

Zeytinyağı saçlarınıza yapışan sakızı mükemmel bir şekilde çıkartır.

Yukarıda verilen bilgiler sayesinde, zeytinyağını cilt ve saç bakımınızda nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı