Saç Örgüleri! Duymuş muydunuz? Evet, eski zamanlardan günümüze taşınan bir saç şekillendirme türüdür.Saç örgüleri, size farklı bir görünüm kazandıracak çok farklı şekillendirme tekniklerine sahiptir.Siz de deneme yöntemiyle kendi saç şeklinizi oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey yaratıcılık!

Saç örgüleri saçlarınıza eşsiz ve muhteşem bir görünüm sağlayabilir.

Saçları ördürmenin en büyük avantajı, bu işlemin saçlarınızı zarar görmekten ve zayıflamaktan korumasıdır. Zayıflayan saçlarınızı bu şekilde koruma altına alabilirsiniz. Saçların düzenli kalmasını sağlar, güneşe çok fazla maruz kalmasına engel olur ve böylelikle zarar görmesini engeller.

En sevdiğiniz ünlünün saçlarını filminin galasında bu saç stiliyle mi gördünüz? Bu günlerde bu örgülerin moda olduğunu biliyorum. Siz de trend yaratabilirsiniz. Saçlarınıza muhteşem bir örgü yaptırdığınızda ne zaman değişiklik yapmak isterseniz bunu tekrarlamak için can atacaksınız.

Sıradan bir görünüm elde edebilir veya mısır örgüsü, spiral örgü veya diğer pek çok örgü çeşidiyle biraz heyecan yaratabilirsiniz. Hatta kısacık kesilmiş saçlarınızda bile örgüleri tercih edebilirsiniz. Bu saç stili her yaştan kişiye yakışabilmektedir.

Çeşitli saç örgülerinden size en çok yakışacak olanın hangisi olduğunu öğrenmek için bir saç tasarımcısı daha iyi bir yaklaşımda bulunabilir. Saçlarınızı ördürmenin işinizin bittiği anlamına gelmediğini unutmayın, aynı zamanda örgülerinize, gerekli olduğunda düzenli saç kremi ve nemlendirici uygulayarak sürekli bakım yapmanız gerektiğini unutmayın. Bakımını ihmal etmeyin; aksi takdirde saçlarınıza sebepsiz yere zarar vermiş olacaksınız.

Unutmayın ki bu saç örgülerini yaptırmadan önce saçlarınızı yoğun bir şekilde nemlendirmeniz ve mükemmel görünüme kavuşmak için saçlarınızı iyi bir şekilde taramanız gerekmektedir. Kimyasallarla düzleştirilmiş saçların hemen örülmesi yanlıştır. Tembel olmayın ve ıslak saçlarınızla uyumayın, bu saçlarınızın darmadağın olmasına neden olacaktır ve bu düğümlerden kurtulmaya çalışmak oldukça moral bozucu olabilir.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı