Dün akşam felekten bir gece çaldınız ve sabah uyandığınızda doğru düzgün yıkanıp şekil verme rutininize girecek durumda değilsiniz. Ayrıca belki zamanınız yok, gözleriniz kızarmış ve çok geç kalkmışsınız.O halde sigara dumanı, alkol ve aşırı derecede baharatlı yiyeceklerin kokusunu günü karşılamadan önce yok ettiğinizden nasıl emin olacaksınız? İşte bazı ipuçları:

Kokulu/Esansiyel Yağlar

Bir kaç damla esansiyel yağı (lavanta muhteşem bir kokudur veya gerçekten sevdiğiniz bir yağı da seçebilirsiniz) istediğiniz miktarda herhangi bir baz yağ ile seyreltin ve şakaklarınıza, kulaklarınızın arkasına sürün ve saçınızın uçlarına bir parça dokundurun.

Bu yalnız saçınızın harika kokmasını sağlamayacak aynı zamanda kuru kıvrımların bazılarını kontrol etmenize de yardım edecektir. Bu işlemden geçmek istemiyorsanız havaya en sevdiğiniz parfümden biraz sıkın ve saçınızı karıştırarak sisin içinde yürüyün.

Soğuk Hava Esintisi

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı

Bazı saç bakım uzmanlarına göre saç kurutuma makinenizi soğuğa ayarlayarak saçınıza biraz soğuk hava üfürmek saç kutikülünün açılmasına ve sıkışmış kokuları açığa çıkarmaya yardımcı olur. Yalnıza soğuk ayarda hava üfletin ve bunu yaparken saçınızı karıştırın.

Kuru Şampuan Hilesi

Hızlı ve susuz etki gösteren toz şampuanlar var. Bunlar aynı zamanda saçtan kokuyu ve yağı emerek deodorant gibi etki ediyorlar. Koku yiyici gibi hareket eden ve daha sonra saçtan fırçalanıp çıkarılabilen Zeolit Kristalleri olan bir ürün arayın.