Nedir

Slim-Fast Nedir?

Slim-Fast (hemen zayıfla) diyeti birkaç diyet ürününden oluşan bir plandan ibaret değildir. Son yıllarda firma; çorbalar, makarnalar, tek gofrette kocaman yemek çeşitleri ve atıştırmalık ürünler geliştirdi. Bunların hepsi yemek yerine geçen ürünlerin kilo verdirdiği savına dayanarak üretildi.

Web sitesinde Slim-Fast programını diğerlerine çok benzer dört aşamalık bir süreç olarak açıklıyor; porsiyon miktarını, sağduyulu yemek yemeyi, düzenli egzersiz yapmayı ve destek almayı vurguluyor.

Plana sadık kaldığınızda ilk altı ayda kilonuzun %10’undan kurtulacağınızı vaat ediyor; web sitesi haftada yarım veya bir kilo diye belirtiyor.

Slim-Fast’ın yaklaşımının araştırmayla desteklendiği açık. Porsiyon miktarını dengede tutmanın ki bu Slim-Fast ürünleriyle kolayca yapılıyor, kilo verdirdiği gözlenmiş.

Neler Yiyebilirsiniz

Slim-Fast’la NelerYiyebilirsiniz?

Slim-Fast diyeti her gün altı ufak yemek ve atıştırmadan oluşuyor. Her gün en az iki öğün ve bir ara üründe Slim-Fast ürünleri kullanmanız tavsiye ediliyor.

Günün geri kalanını siz hallediyorsunuz, evde sağlıklı yemekler pişirmek size kalıyor. Kalori saymaya gerek yok, diyor Slim-Fast. Yasak yiyecek filan yok; en sevdiğiniz şeyleri hala yiyebilirsiniz. Ancak yağsız proteinler, meyve ve sebzeler vurgulanıyor.

Nasıl İşe Yarıyor

Slim-Fast Nasıl İşe Yarıyor?

Yeni bir prensip değil bu: porsiyonlarınıza dikkat ederek kalori alımını kontrol ediyorsunuz. Yağ ve nişastayı azaltarak kaloriyi denetliyorsunuz. Aldığınızdan daha fazla kalori sarf ederek de kilo veriyorsunuz.

Slim-Fast ürünleri zaten programa sadık kalmanızı kolaylaştırıyor. Yemek planları da size plana sadık kalmanız için bir yapı sunuyor. Menüleriniz için seçenekler sunarak kişisel tatlarınızdan ve yaşam biçiminizden ayrılmamanız için size esneklik sağlıyor.

Slim-Fast’ın diğer pozitif yönleri:

 

  • Kilo verme hedefleri güvenli kilo verme kurallarıyla uyumlu; haftada yarım veya bir kilo vererek altı ayda ağırlığınızın %10’u kadar kilo veriyorsunuz.
  • Programın kolay uygulanabilir egzersizleri var; günde sadece 30 dakikalık orta düzey aktivite.
  • Hastaları Slim-Fast’la zayıflayan doktorlar için web sitesinde tıbbi bilgiler var.
  • Forumları, sohbet imkânı, başarı hikâyeleri ve ‘Diyetisyene Sor’ köşesiyle kişiyi diyete teşvik ediyor.

Uzmanlar Ne Diyor

Uzmanlar Slim-Fast İçin Ne Diyorlar?

Slim-Fast ürünleriyle kişiye dengeli bir beslenme seçeneği sunuyor. Ayrıca web sitesinde yapılan araştırmalara göre planın bir, iki, dört ve beş senelik uzun vadelerde etkili olduğu da yazıyor.

“Kullanıcıyı yormayan bir web sitesi,” diyor Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi üyesi Sheah Rarback.

Rarback’a göre Slim- Fast’ın artıları: “Ürünler sayesinde tahmini kararlar vermekten kurtuluyorsunuz,” diyor Rarback. “Site sorulara cevap vermesi için kayıtlı bir diyetisyen çalıştırıyor. Aktiviteler öneriyor, destek grupları sunuyor. Bu tür işleri internette yapmayı sevenler için ideal. Her şeyin önlerine gelmesini bekleyen, kendi kendilerine karar vermekten ürken insanlar için de uygun bir diyet. Çok güzel planlanmış.”

“Burada temel olan Slim-Fast ürünleri,” diye ekliyor. “Ürünlerin tadını beğenmezseniz plana sadık kalamazsınız.”

Dyt. SAMET YAĞLI

merhaba samet bey,ben 22 yaşındaym ve 10 kilo fazlam var defalarca diyete başladım ama fazla dayanamadım ve bıraktım,diyet yaptığım günlerde devamlı b... devamı