Güzel saçlara sahip olmak en önemli görkeminiz. Saçlarınız sarı, siyah, kahverengi, uzun veya kısa olsun saçınızın güzel ve yumuşak tutulması gerekir.

Bu nedenle günümüzde piyasada birçok saç ürünleri mevcuttur. Tüm bu ürünler size istediğiniz saçlara kavuşacağınızı belirtir.

Saçlarına bakmak özellikle saçlarını düzeltmesi ve istediği gibi şekil vermesi zor olan kişiler için yorucu bir iş olabilir. Ayrıca saçlarınızı tamamen mahveden kepek, saç dökülmesi, saç kırılması, saç çatallaşması gibi saç sorunları da vardır.

Neyse ki günümüzde tüm bu sorunları ve daha fazlasını düzeltmeyi garanti eden saç ürünleri vardır. Tüm ihtiyacınız, saç türünüz için doğru ürünü seçmek ve bu ürüne ilişkin talimatlara uymak.

En Gözde 5 Saç Ürünleri

1. Şampuan
Eğer onsuz yaşayamayacağınız bir şey varsa o da şampuan olmalıdır. Şampuan olmadan saçımızı yıkayamayız. Şampuanlar olmadan saçlar cansız, solgun ve kuru görünür.

Bu saç ürünleri çiçek, turunçgiller, elma ve diğer orama kokuları olmak üzere farklı kokularda bulunur. Ayrıca bu ürünler genellikle kullanımı güvenli meyve ve çekirdek esansları gibi doğal maddelerden elde edilir.  

2. Saç kremi

Saç kremi gibi saç ürünleri saçlarının parlak, yumuşak ve baş edilebilir olmasını isteyen kişiler için idealdir. Bazı şampuanların içerisinde saç kremi bulunur; fakat özellikle saçlarınız uzunsa bu yeterli olmayacaktır.

Saç kremi saçlarınızdaki karışıklık, kuruluk, kaşıntı ve kepek sorunlarını çözebilir. En sevdiğiniz şampuanı düzenli olarak kullanarak saçlarınızı nemli tutabilirsiniz ve besleyebilirsiniz. Ayrıca saç kremi saçlarınıza şekil vermenizi kolaylaştırır.   

3.Şekillendirici saç ürünleri  

Saç şekillendirme kremleri ve jelleri saçlarına farklı şekiller vermek isteyen erkek ve kadınların kullandığı saç ürünleridir. Erkekler şekillendirici jel yardımı ile saçlarını şekillendirebilirler. Bu sayede saçlarına ıslak bir görünüş verebilirler veya dağınık saçlarını düzenli tutabilirler.   

Bu arada kadınlar da saç şekillendirme ürünlerini özellikle özel günlerde saçlarına şekil vermek için kullanırlar. Kuaförde yapılan saçlar sprey ve köpük gibi doğru saç şekillendirici ürünler ile daha uzun süre bozulmadan kalır. Gün içerisinde ne kadar aktif olursanız olun saçınızı gün boyu bozulmadan tutmak önemlidir. 

4. Saç tedavi ürünleri

Kına, kızgın yağ ve kepek karşıtı şampuanlar saç ve saç derisi problemlerinin çözümünde kullanılan genel saç ürünleridir. Bu ürünler saç rahatsızlıklarını tedavi etmeye odaklı özel malzemeler içermektedir. Bu ürünleri düzenli olarak kullanmak tüm saç sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

5. Saç aksesuarları

Baretler, saç tokaları, saç bantları, saç taçları ve at kuyruğu gibi saç aksesuarları saçlarınızın daha çekici görünmesini sağlayabilir.

Bu saç aksesuarları istediğiniz şekilde saçınızı tasarlamanızı, saçınızı bir arada tutmanızı ve tüm saçınıza şekil ve bir hava katmanızı sağlayabilir. Bu saç ürünleri seveceğiniz farklı tasarım, renk ve malzemelerde mevcuttur.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı