Saçınıza anında hava katacak aksesuarlarSaçınızda çekici bir görünüm yaratmaya ne dersiniz?

Piyasada göz alıcı birçok saç aksesuarı bulmak mümkün. Bunca seçenek arasından en cazip olanını seçmek ise kolay iş değildir.

Saç aksesuarlarının işlevi saçınızın güzelliğini ortaya çıkarmaktır. Çiçeklisinden tüylüsüne, kelebekli tokalardan, parlak taşlı saç taraklarına kadar her tür aksesuar saçınıza havalı bir görünüm kazandırır.

Saç aksesuarınızı saç tipinize göre seçin

Saç aksesuarını saç tipine göre seçmekte fayda var. Uzun veya kısa, saçınız hangi boyda olursa olsun doğru bir saç tokası veya herhangi başka bir aksesuarla muhteşem bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Uzun saç: Saçınız uzunsa, saça hacim katmak için başınızı öne eğip saçınızı dipten aşağı doğru tarayın. Daha sonra saçınızı toplayıp lastik bir saç bandıyla tutturun.

Beğendiğiniz büyük bir çiçeği ya at kuyruğunuzu tutan saç lastiğine iliştirin ya da bir firkete yardımıyla kulağınızın arkasına tutturun. Yapma çiçekler dışında gerçek çiçekler de uzun saçlar için harika bir alternatiftir.

Kısa saç: Saçınız kısaysa, ıslak bir görünüm sizin için ideal bir görüntü olabilir. Jel kıvamında bir saç şekillendiricisini saçınıza iyice yedirip tutamlar halinde ayırdığınız her parçayı elinizle bükerek kıvırın. Parlak taşlı firkete şeklinde bir tokayı alnınızın bitiminden saçınızın tek tarafına tutturarak saçınızda anında şıklık yakalayabilirsiniz.

Düz saç: Saçınızı iyice tarayıp diğer tarafa atacak şekilde yandan ayırın. Sevdiğiniz taşlı bir tokayı ayırdığınız tarafa iliştirin.

Dalgalı saçlar: Kelebekli minik klipsli tokalar da dahil olmak üzere pırıltılı saç aksesuarları, dalgalarınızla uyumlu bir görüntü yaratabilir.

Hangi ortamda hangi aksesuarları kullanmalı

İş, davetler ve arkadaş toplantılarınızda doğru saç aksesuarıyla genel görünümünüzü tamamlamış olursunuz. Aksesuarınızı katılacağınız etkinliğe ya da ortama göre seçmekte fayda var.

İş yeri: İş yerinde saçınızı toplayarak daha rahat çalışabilirsiniz. Saç aksesuarlarını kıyafetlerinizin rengine uydurmak yerine saçınızın tonlarında seçmenizde fayda var.

Davet veya arkadaş toplantıları: Bu tür resmi davetler veya arkadaş toplantılarında farklı aksesuarlar seçerek kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Bir davete katılırken saçınıza zarif aksesuarlar seçerek mükemmel bir hava yakalayabilirsiniz. Resmi davetler için küçük bahar çiçekleri veya süslemeleri tercih edin.

Saçınızda kibar, aynı zamanda da  iddialı bir görünüm yakalamak için gereğinden fazla göze batacak aksesuarlar kullanarak rüküş görünmemeye özen gösterin. Daima saçınızla uyum içinde olan sade aksesuarlar seçmeye çalışın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı