Orgazm Olamıyor musunuz? İşte Kadınlara Yardım

Kadınların yaklaşık yüzde 10’u hiç orgazm olmazlar- ne bir eşle ne de mastürbasyon sırasında. Ama neyse ki orgazm olmayı öğrenmek mümkündür.

İlk ve en önemli ders, cinsel faaliyet sırasında gerilim ve gevşeme arasında dengeyi geliştirme çalışmasıdır. Ama kadınlar genelde aynı zamanda nasıl hem gergin hem gevşemiş olabileceklerini sorarlar. Bu iyi bir soru ve işte iki adımlı cevabı:

Nasıl Orgazm Yaşanır Adım 1: Gerilin

Kadınların orgazma ulaşmasına yardımcı olan gerilimin tipi, kas gerilimidir (miyotoni). Çoğu kadın gevşemeleri ve ‘orada öylece yatmaları’ gerektiği yanlış izlenimine sahiptir çünkü seks sırasında gevşemenin önemli olduğunu duymuşlardır. Ama kas geriliminin çoğunlukla orgazm için gerekli olduğu ortaya çıkıyor. Benim tecrübeme göre kadınların çoğunluğu makul miktarda bacak, karın ve kalça  gerilimini birleştirerek ilk orgazmlarını yaşamayı öğrenirler.

Kadınların, en fazla orgazma sevk eden kas kasılmalarının alt pelvislerinde olduğunu bildirmeleri şaşırtıcı değil. Bunlar, idrar akışını ortasında durdurmak için sıktığınız kaslardır (bu grubun bilinçli kasılmasına Kegel egzersizi denir).

Kas gruplarını germek ve orgazm olmak arasındaki bağlantı nedir? Uyarılma. Belirli kasların kasılması (veya gerilmesi) vücut genelinde ve çoğunlukla genital bölgeye kan akışını arttırır. Ve elbette uyarılma çoğu kadını orgazma götüren yolun haritasıdır.

Nasıl Orgazm Olunur Adım 2: Sakinleş

O halde bu denklemin gevşeme kısmı nerede? Beyinde. Seks sırasında kadın basitçe uyarının duyumlarını hissetmeye odaklanmalıdır.

Gevşemekte zorlanıyor musunuz? Bir Taksim Meydanı reklam panosonu düşünün, kelimeler sol taraftan sağa doğru akıyor ve daha sonra ekrandan yok oluyor. Seks sırasında çoğu kadın zihinlerinin sessiz radyosunda ‘İstediğim sürece alabilirim’ veya ‘Bu gerçekten çok iyi bir his’ gibi tekrarlayan bir mantra ile kendi Taksim Meydanı haber alt yazılarını programlamayı faydalı bulur. Bu beyni meşgul tutar- ama uyarılmayı azaltabilecek sinirli, olumsuz bir düşünce ile değil cinsel uyarıyı cesaretlendirecek bir düşünce ile.

Bu ilk dersten sonra bir ev ödevi yapabilirsiniz. Seks sırasında kaslarınızı gerin ve zihninizi susturun. Bu teknik, alıştırma yapmayı gerektirir ama zaman içinde işe yarayabilir. Bir çok kadın sık sık ilerleyen dönemde bunun iyi geldiğini söylerler.

Orgazm Olamıyor musunuz? Problem Tıbbi Olabilir

Terapi orgazm olmakta zorlanan bazı kadınlara yardım edebilir. Diğerlerinde probleme sebep olan tıbbi bir rahatsızlık veya bir ilacın yan etkileri olabilir. Bu sebepleri olasılık dışı bırakmak için doktorunuzu ziyaret edin. Tedavi seçenekleri arasında aşağıdakiler bulunur:

  • Özel bir cihaz genital organlara kan akışını arttırmaya yardım eder.
  • Reçetesiz satılan kremler hassasiyeti arttırabilir ve kadının orgazma ulaşmasına yardımcı olabilir ama bunlar onaylı değildir. Her zaman olduğu gibi herhangi bir tedaviye başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Merhaba hocam ben 18 yaşındayım ve gecen sene hipofiz bezimde bir et parcası gorundu bu prolaktinimi cok fazla yukseltiyodu adet duzensizligim vardı d... devamı