Ölü Deniz’in (Lut Gölü) tedavi edici ve güzelleştirici özellikleri tüm dünya tarafından bilinmektedir. Bu denizdeki su yüksek tuz yoğunluğu ve barındırdığı diğer farklı mineraller ile emsalsiz bir takım öğeler sunar.

Uluslar arası Dermatoloji Dergi’sinde (the International Journal of Dermatology) yayınlanmış bir araştırmaya göre; Ölü Deniz tuzlar ve suyundaki yüksek mineral oranı ve tuz yoğunluğu, nem ve iltihaplanmada olduğu kadar yaşlanma etkilerinde de olumlu sonuçlar doğuruyor.

Ölü Deniz’den elde edilen ürünleri pek çok kimse kullanır. Bu ürünler tuzlardan, minerallerden ve Ölü Deniz çamurundan üretilmiş farklı tedaviler sunar.

Kozmetik cilt bakımı müşterilerinin çoğu Ölü Deniz cilt soyucuları, losyonları, banyo jelleri, çamur maskeleri ve tıraş kremlerinin son derece nemlendirici ve arındırıcı olduğu kanısında.

Bu ürünler alışveriş merkezlerindeki kozmetik mağazalarında kolayca bulunabilir. Bu ürünler arasında erkekler tarafından çok tutulan özel traş jelleri de yer almaktadır. Eşi benzeri olmayan Ölü Deniz ürünleri tüm cilt tiplerine ve hem erkeklere hem kadınlara yönelik geniş yelpazeli bir ürün çeşidi sunmaktadır.

Op. Dr. Deniz KÖK

DENİZ ABİ BURNUMDA KEMİK VAR YAMUKLUK VAR AMALİYAT OLMAM LAZIM NEFES PROBLEMİMDE VAR NE YAPMAM GEREKİYOR... devamı