Ofiste Öğle Aralarınızı Sağlıklı Atıştırmalıklarla Geçirin

İş yaşamının yorucu temposuna öğle saatlerinde kısa da olsa ara veririz ancak bazen yetişilmesi gereken toplantılar veya tamamlanması gereken işler bu zaman dilimini ayaküstü bir şeyler atıştırarak geçirmemize neden olur. Peki, öğle aralarınızda nasıl sağlıklı besleneceğinizi biliyor musunuz?

Tam Tahıllı Ekmek Arası Mini Sandviç

Tam tahıllı ekmekler içeriğinde yüksek lif oranıyla hem tok tutar hem de sindirim sorunu yaşatmaz. İki dilim tam tahıllı ekmeğin arasında kalorisi düşük, az tuzlu veya tuzsuz peynirleri kullanabilir ve yeşil yapraklı sebzelerle tat katabilirsiniz.

Yağsız Yoğurt

Yoğurt kendi başına güzel bir öğle arası atıştırmalığı olmayabilir ne de olsa yemeklerin yanında tüketmeye alıştığımız bir gıdadır. Ancak yoğurdunuza C vitamini oranı yüksek yabanmersini, çilek veya ananas gibi meyveleri katarak tatlandırabilirsiniz. 

Konserve Ton Balığı

Oldukça pratik ve faydalı olan ton balığını ister salatalarınızda isterseniz de sandviçlerinizde kullanabilirsiniz. İçeriğinde yüksek oranda Omega-3 içeren ton balığı zihni açar, enerji verir ve şişkinlik yaratmaz.

Salata

Hızlı bir şekilde atıştırabileceğiniz salatalar adeta hayat kurtarıcı yiyeceklerdir. İster beyaz isterseniz de kırmızı etle rahatlıkla yiyebileceğiniz salatalar hem kilo aldırmaz hem de sindirim problemlerine neden olmaz.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Merhaba Sinan Bey.Benim sorum lazer ameliyatı olduktan sonra burun estetiği yaptırmak istiyorum. aradan ne kadar zaman geçince ameliyat olmak daha sağ... devamı