Dünyada obezlerin sayısının yetersiz beslenenlerinkinden daha fazla olduğu bildirildi.

Uluslararası Kızılhaç Federasyonunun Yeni Delhi'de yayımladığı yıllık rapor, geçen yıl dünyada 1,5 milyar kişinin obez olduğunu, buna karşın, 925 milyon kişinin yetersiz beslendiğini gösterdi.

Beslenme konusunda zengin ve yoksul ülkeler arasındaki uçuruma değinen Kızılhaç'ın Genel Sekreteri Bekele Geleta, "piyasalardaki serbest etkileşimin dünya nüfusunun yüzde 15'inin aç, yüzde 20'sinin obez olmasına neden olduğunu, bunun da yürümeyen birşeylerin olduğu anlamına geldiğini" ifade etti. Kızılhaç'ın Asya-Pasif bölgesinin sorumlusu Jagan Chapagain de Yeni Delhi'de düzenlediği basın toplantısında, bu istatistikleri "skandal" olarak nitelendirdi.

 "Bugün aşırı beslenme açlıktan daha fazla can alıyor" diyen Chapagain, dünyada açlık sorununun gıda kıtlığına değil, gıda dağıtımındaki hatalara, düzensizliklere ve gıda fiyatlarının artmasına bağlı olduğunu vurguladı.

Op. Dr. Aytun AKTAN

Sayın hocam regl görmem gereken günde kahverengi akıntım başladı her regl öncesi böyle olur fakat en fazla 2 gün sürer 4-5 gündür sürekli kahverengi a... devamı