Makyaj Uygulamanın Basit Adımları

Makyaj Uygulamanın Basit Adımları

Eminim hepiniz bütün kadınların yaşları ne olursa olsun pürüzsüz, genç bir görünen bir cilt arzuladığını söylediğimde bana katılacaksınız.

Bazıları için bu görünüşü kazanmak yüklü miktarlarda para harcamak demektir. Peki, sadece ailesine yetecek kadar para kazanan kadınlar ne olacak?

Tedirgin olmayın; çünkü istediğiniz görüntüyü elde etmenin bazı basit yöntemleri vardır. Amaç kusurlarınızı kapatacak her türlü yöntemi denemek değil sizi gün boyunca göz alıcı ve canlı gösterecek günlük görüntüyü yakalamaktır.

Pürüzsüz bir cilt elde etmenin ilk adımı cildinize günlük bakım uygulamaktır. Bunun için ilk olarak cildinizi temizleyin, ardından cildinizdeki ölü derileri temizleyin (haftada sadece bir veya iki defa) ve cildinize tonik uygulayın. Daha sonra cildiniz nemlendirin ve makyaj uygulamadan önce cildinize güneşe karşı koruma sağlayan bir krem sürün. Güneş koruma faktörü nemlendiricinizin veya fondöteninizin içerisinde de olabilir. Bu günlük alışkanlık cildinizi temiz ve pürüzlerden uzak tutacaktır. Aynı zamanda cildiniz yumuşak görünecektir.    

Şimdi makyaj uygulaması için hazırsınız.

Kapatıcınızla işe başlayın. Kaldırmak veya göz çevresi, burun kenarı veya sivilce izleri gibi saklamak istediğiniz bölgelere az miktarsa kapatıcı uygulayın. Kapatıcıyı yüzü parmağınızla yüzünüze iyice yayıp yüz renginizle karışmasını sağlayın.

Ardından az miktarda fondöteni alın ve yüzünüze yayma tekniğiyle eşit miktarda uygulayın. Tek seferde fazla miktarsa fondöteni yüzünüze sürmeyin. Bu yüzünüzün pul pul ve kalın görünmesine neden olur.

Ardından kaşlarınıza odaklanın. Saçlarınızla aynı renkte bir kaş kalemi alın. Eğer koyu renk göz makyajı yapıyorsanız bunu kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızın iç kesimine hafif dokunuşlarla kaş kalemini uygulayın. Kaşların bitiş çizgisine doğru hafif bir yay çizin. Görüntüyü yumuşatmak için fırça kullanın ve ardından kaşlarınızı düzeltmek için renksiz bir maskara sürün.

Kaşlarınız bittikten sonra, en az iki farklı göz farı seçin. Temelde daha açık bir ton kullanın ve gözlerinizi ön plana çıkarmak için ardından orta koyulukta bir ton seçin. 

Düz bir göz fırçası kullanarak sade bir görüntü elde etmek için üst göz kapağınızın tümüne açık ton bir göz farı uygulayın. Ardından konik uçlu bir fırçayla orta tonlardaki göz farını uygulayın. Orta tonlar göz kapağınızla göz kapağınızın kırıştığı nokta arasındaki bölgeyi kaplamalıdır. Daha sonra bu iki tonu birbirine karıştırın. 

Diğer bir seçenek açılı fırçayla uygulanan koyu bir tondur. Bu koyu ton göz kapaklarının kırıştığı noktaya az miktarlarda uygulanır. Son olarak kirpikleriniz kıvırın ve maskara uygulayın. Kirpiklerinizin birbirlerine yapışmamasına dikkat edin.  

Şimdi yanaklarınıza orta tonlarda allık sürmeye hazırsınız. Allığı yanaklarınızın üzerinde hafifçe geçirin ve burun köprüsüne doğru rengin hafifçe kaybolmasını sağlayın.

Ardından dudaklarınız renklendirebilirsiniz. Dudak kalemiyle işe başlayın. Dudak kaleminin rujunuzdan daha koyu bir tonda olmasına dikkat edin. Ardından dudaklarınıza dudak parlatıcısı uygulayın.  

Kuralı unutmayın; gözleriniz ön plana çıkarmak istiyorsanız açık ton bir ruj ve koyu bir göz farı kullanın. Eğer dudaklarınız ön plana çıkarmak istiyorsanız gözlerinize açık tonlarda bir makyaj yapın.

Hem gözleriniz hem de dudaklarınız için aynı anda koyu tonlar kullanmaktan kaçının. Son olarak yüzünüze hafifçe bir pudra uygulayın. İşte hazırsınız!