Bayanlarda küçük dudak olarak tabir edilen labium minörlerin çok büyük olması ve asimetrik olması bazen psikolojik ve ağrı gibi ciddi problemlere yol açabilmektedir. 
20-30 dakikalık bir operasyon büyük veya asimetrik dudaklar kolaylıkla düzeltilmekte ve hasta hem anatomik , estetik sonuç olarak ve hem de psikolojik olarak rahatlamaktadır.
 
Bu ameliyat kızlık zarına zarar vermez, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya ve doğum yapmaya hiç bir zararı veya engeli yoktur. Ameliyattan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun olmaz,doktor tarafından önerilen temizlik yöntemleri ile bakım yapılır. Ameliyatın ertesi günü duş alınabilir, normal hayata dönülebilir. Yara iyileşmesi 1 haftada tamamlanır, Ameliyattan 3-4 hafta sonra cinsel ilişkiye girilebilir.
 
Benzer şekilde iç dudakların asimetrik olması durumu da hem psikolojik hem de fonksiyonel olarak cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir ve yine labioplasti gerekli olabilir.
Labioplasti operasyonları bakire kızlara da uygulanabilmekte ve işlem kızlık zarında herhangi bir hasara sebebiyet vermemektedir. Ayrıca bu kişilerin ileride normal doğum yapmalarında da bir sakınca yoktur.

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

merhaba hocam vajinoplasti ve labioplasti amelyatları aynı anda yapılırmı iyileşme süresi nedir vede ikisnin beraber ameliyat ücreti nedir acaba şimdi... devamı