İşte kendi kendinize yapabileceğiniz en iyi 5 karın egzersizi...

1. Bisiklet Egzersizi

Ön karın ve yan karın kaslarınızı hedeflemek için en iyisidir. Bu egzersizi yapmak için sırt üstü pozisyona geçin ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Dizleri göğse yaklaştırırken omuzları yerden kaldırın. Yavaşça sağ dirseğinizi sol dizinize yaklaştırırken sağ bacağınızı düzleştirin. Bacakları değiştirip pedal hareketine devam edin. 12-16 tekrarla 1-3 set yapın.

2. Kaptan Koltuğu Ayak Kaldırma

Bu egzersiz bir kaptan koltuğu, spor salonları veya sağlık kulüplerinde yaygın bulunan ve bacakların serbest sarkmasını sağlayan iki dolgu kollu bir askıyı gerektirir. Bu egzersizi yapmak için koltukta kalkın ve el tutamaklarını kavrayın. Dolguya bastırın, ardından karın kaslarını sıkıştırmak için dizleri göğse kaldırın, sonra yeniden indirin. 12-16 tekrarla 1-3 set yapın.

3. Egzersiz Topu Mekiği

Bu egzersiz için bir egzersiz topu gereklidir. Bu rutinde, karın daha fazla güç sarf eder ama yine de tüm vücudun rutin boyunca dengede durması gerekir. Bu egzersizi yapmak için topunuzun üstüne beliniz tamamen destelenir şekilde uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun. Gövdenizi toptan kaldırmak için karnı sıkıp göğüs kafesinin tabanını kalçalara doğru çekin. Yukarı kalkarken topunuzu dengede tutun, sonra karnı germek için sırtı indirin. 12-16 tekrarla 1-3 set yapın.

4. Dikey Bacak Mekiği

Bu egzersizi yapmak bacak mekiği yapmaya benzerdir ama bacaklar dimdik yukarıdadır, karnı çalışmaya zorlar ve rutine güç ekler. Bunu yapmak için yerde uzanıp bacaklarınızı dümdüz yukarıya kaldırın, dizlerinizi çapraz yapın ve destek için ellerinizi başınızın arkasına koyun. Mekik için omuzlarınızı yerden kaldırıp bacaklarınızı sabit bir konumda tutarak karın kaslarınızı sıkıştırın. 12-16 tekrarla 1-3 set yapın.

5. Uzun Kol Mekiği

Bu, kolların arkanızda düz tutulduğu geleneksel yer mekiğinin bir çeşitlemesidir, harekete bir kaldıraç ekleyerek daha zorlu bir egzersiz haline getirir. Bunu yapmak için, yere veya mata uzanın, ardından kollarınızı arkaya uzatıp kenetleyin ve kulakların yanlarında tutun. Yavaş yavaş karın kaslarınızı sıkıştırın ve kollarınızı düz tutmak için omuzlarınızı yerden dikkatle kaldırın. 12-16 tekrarla 1-3 set yapın. Not Kilo vermek için en iyi strateji günde en az bir saat egzersiz ve sağlıklı bir beslenme sürdürmektir. Karın yağıyla baş etmenin kesin bir yolu olmasa da seçip keyif alabileceğiniz bir dizi etkinlik vardır. Eğlendiğiniz sürece, fark etmeden kilo verebilirsiniz. Eğlendiğiniz bir egzersiz aramanız önemlidir. Önerilen egzersizler zevkinize uymazsa doğada yürüyüşe çıkmak, yüzmek veya bisiklete binmek de yağ yakmak ve kas sıkılaştırmak için bir o kadar etkilidir.
İLGİLİ MAKALE

Göbek nasıl eritilir?

Op. Dr. Sinan GÖKER

hocam merhabalar.Gözlerim 2.75 mıyop,8 senedir lens ve gözlük kullandıktan sonra lazer olmaya karar verdim.yapılan ölçümlerde lazere uygun bulundum.ya... devamı