Kışın tokat etkisiyle çarpan şiddetli rüzgarlar ve iç mekanlardaki kurutucu hava cildinizden çok şey götürebilir.

Kışa uygun bir cilt bakımı ve makyaj uyguladığınızdan emin olmak için neler yapabilirsiniz? İşte sizin için derlediğimiz en iyi 5 cilt bakımı ve makyaj önerisi:

1. Ölü deriden kurtulun. Kuru ve pütürlü deri kış aylarında yüzeyde birikme yapmaya meyillidir. Bu nedenle düzenli olarak ölü derilerden kurtulun. Cildin pürüzsüzlüğünü muhafaza etmek için ölü deri temizleme ürünleri ya da vücut süngerleri kullanın. Alternatif olarak, piyasada bulunabilen mikro-dermabrazyon kitlerini haftada bir kullanabilirsiniz.

2. Nemlendirin. Günde iki defa ayrıca ürünün cilde yedirilmesi için bir parça daha fazla zaman ayırıp hafif masaj yaparak cildinizi nemlendirin. Bu işlem kan dolaşımını da güçlendirir. Ve böylece en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Cildinize uygun bir ürün seçmeye dikkat edin.

3. Bronzlaştırma etkili ürünler kullanın. Solgun kış teninize hızlı bir canlandırma dokunuşu ve renk ışıltısı vermek için kendinden bronzlaştırma etkili bir ürün kullanın. Daha uzun süren kalıcı bir esmerlik için uygulanan bronzluk yıkandıkça çıkar.

4. Doğru bir kapatıcı seçin. Kışın doğru kapatıcının kullanılıyor olması çok önemlidir. Cildinizi kurutmayacak bir kapatıcı seçin. Arayışınızı hafif ve şeffaf ayrıca su bazlı bir seçenek doğrultusunda yapın.

5. Krem bir allık kullanın. Toz şeklindeki bir allık yerine gençleştirici bir parlaklık kazandıracak kış tonlarının izlerini taşıyan krem bir allık seçin.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı