Dudak kalemleri dudaklarınız şeklinin belirlenmesinde kesinlikle oldukça etkilidir. Dudak kalemleri dudaklarınıza hacim kazandırır ve dudaklarınızın daha uzun süreyle bozulmadan kalmasına yardımcı olur.

Bununla birlikte dudak kalemi sürdüğünüzde dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır:

Tonları eşleştirin: Farklı ruj ve farklı dudak kalemi kullanmak güzeldir. Bununla birlikte zıt bir görünüş hiçbir zaman gerçekten çekici değildi. Bu nedenle ruj ve dudak kalemi tonlarınızın mümkün olduğunca benzer olmasına dikkat edin.

İnce ve düz bir çizgi çekin ve bunu rujla karıştırın: Dudak kalemi fazla uygulamadığınıza emin olun. Unutmayın dudak kalemi sadece dudaklarınızın hatlarını belirginleştirmek için kullanılır; dudaklarınızı doldurmak için değil. Bu nedenle dudak çizginizi takip eden ince bir dudak kalemi uygulayın.      

Ardından rujunuzu veya dudak renklendiricinizi uyguladığınızda dudak kalemiyle dudak renginin karıştığından ve düz ve tek bir renk halinde göründüğünden emin olun. Genellikle zaman içerisinde rujunuz silinecektir. Eğer rujunuz iyice karışmazsa dudaklarınızda sadece dudak kaleminiz kalacaktır ve bu da hoş bir görüntü oluşturmaz.   

Uzm. Dr. Engin TÜRKMEN

mrb hocam kızkardeşimde sürekli bulantı kusma var dışkıda kalem gibi incelmiş ne kadar ilaç içtiysede geçmedi... devamı