Dişlerinizi Kış Meyveleriyle Beyazlatın

Diş beyazlığı sağlıklı bir görünüm ve güzel bir gülümseyiş için gereklidir. Çay, kahve, sigara ve asitli içeceklerden uzak durmak dişlerinizin beyaz kalması için yeterli değildir. Günde en az 2 defa dişleri fırçalamak, diş ipi kullanmak ve ağız gargarası yapmak gerekmektedir. Bu temizlik rutinine ek olarak öğünlerinize dişlerinizin beyazlamasını sağlayan besinler ekleyerek beyazlatma sürecini hızlandırabilirsiniz.  

Armut

İçeriğindeki A,B ve C vitaminleri sayesinde kış mevsiminin en faydalı bir diğer meyvesi olan armut hazmı kolaylaştırıcı, kabızlığı önleyici, idrar söktürücü ve kalp çarpıntısını önleyici etkisinin yanı sıra aynı zamanda diş beyazlatıcı etkisi de bulunmaktadır. 

Havuç

Havuç B,C,D ve E vitamini açısından zengin bir meyve olarak türlü kanser hastalıklarına karşı korur, bağırsakları çalıştırır, yara ve iltihapları iyileştirir aynı zamanda dişlerin de beyazlamasına destek olur.

Elma

Ağız sağlığı için en çok önerilen meyve olan elma içeriğindeki C vitamini sayesinde diş ve diş etleri için oldukça faydalıdır. Dişleri beyazlatıcı etkisinin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirir, kilo vermenize yardımcı olur ve baş ağrısını hafiflettiği bilinmektedir.

Portakal

Kış mevsiminin en faydalı meyvelerinden biri olan portakal C vitamini açısından zengin olup sizleri hem hastalıklara karşı korur hem de içeriğindeki asit sayesinde dişlerinizin beyaz kalmasına yardımcı olur.

Dr. Dt. Ali Osman Emiroğlu

hocam dişlerde sarılık ve azı dişlerde dişin kenarında sarı kaplama olmuş birde küçük siyah noktalar oluyor bunun tedavisi nasıl our geçermi devlet h... devamı