Güzel Bir Gülümseme İçin

Güzel bir gülümseyişin bıraktığı izlenim ve etki etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde oldukça önemlidir. Bu bağlamda diş sağlığı öne çıkar, parlak ve beyaz dişlerle gülümseyişiniz anlam kazanır. Diş sağlığı ve beyazlığı için uygulanan belirli yöntemler vardır, biz de sizler için kolayca uygulayabileceğiniz yöntemleri araştırdık.

Temel Bakım Kuralları

Herkes tarafından bilinse de tamamen uygulanmayan temel bakım kuralları diş sağlığı için önemlidir. Öncelikli olarak dişlerinizi günde en az iki kere fırçalamalı ve fırçanızı üç ayda bir değiştirmeli, diş ipi ile günde bir kere diş aralarını temizlemeli ve son olarak ağızda bakteri ve plak oluşumunu engelleyen ağız gargarası kullanmaya özen göstermelisiniz.

Diş Dostu Gıdalar

Dişlerinizin daha sağlıklı ve beyaz görünmesi için gün içerisinde diş dostu gıdalar almalısınız. Kereviz,  havuç, brokoli, elma, çilek gibi sebze ve meyveler doğal beyazlatıcılardır, bunları öğünlerinize ekleyerek ilk adımı atabilirsiniz.

İçeceklere Dikkat

Beyaz bir tshirt’ün üzerine döküldüğünde leke bırakan herhangi bir içecek unutmayın ki aynı etkiyi dişlerinizde de bırakır. Bu yüzden gün içerisinde tükettiğiniz çay, kahve, kola, kırmızı şarap gibi içecekleri kullanımınızı en aza indirgemeniz gerekmektedir. Buna ek olarak bu tarz içecekleri su ile birlikte tüketmeniz dişlerinizde oluşacak hasarı en aza indirger.

Beyazlatıcı Bakım Kürü

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz beyazlatıcı bakım kürünü haftada bir veya iki kere diş macunu yerine kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir çay kaşığı hidrojen peroksit ve karbonatı karıştırmak.

Dişçi Ziyareti

Evde uyguladığınız yöntemlere ek olarak gülümseyişinizi etkileyen herhangi bir estetik veya ortadontik problem varsa dişçi kontrolünde tedavi olarak daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam benim penisin üzerinde beyaz iki leke var daha yeni oldu ne yapmam lazim... devamı