Egzersiz 1

Kuşkusuz boyun fıtığını engellemede boyun egzersizleri büyük rol oynamaktadır. Uzmanlar bu hareketleri düzeli yaptığınız takdirde boyun fıtığını engellemenizin mümkün olabileceğini belirtiyorlar. Boyun önemli bir organımız birçok organımız boyun ile bağlantılıdır. Eğer sizde de bu şikâyetlerden varsa önce mutlaka bir nöroloji doktoruna görünmeniz gerekir. Boyun fıtığı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için sitemizdeki diğer yazıları okuyabilirsiniz.

1)Ellerinizi, resimde gördüğünüz gibi başınız ile enseniz arasına koyunuz. Başınız öne iter gibi yapıp elinizle baskı yapmak suretiyle buna engel olabilirsiniz.

Egzersiz 2

2) Ellerinizi, resimde gördüğünüz gibi başınızın arkasına koyunuz. Arkaya doğru iterken bir yandan buna elleriniz karşı koyunuz.

Egzersiz 3

3) Sağ elinizi suratınızın sağ tarafına gelecek şekilde yerleştirin. Başınızı sağ tarafa iterken buna, elinizle engel olmaya çalışın. Yüzünüzün sol kısmı için de aynı hareketi tekrar ediniz. Harekete diğer eliniz için de tekrarlayınız.

Egzersiz 4

4) Sol eliniz başınızın arka tarafına resimde görüldüğü gibi yerleştirin. Ardından sağ elinizi, sağ sakağınıza koyun. Sol omzunun üstenden bakmaya çalışıyor gibi elinizin direncine karşı başınızı çevirmeye çalışınız. Harekete diğer eliniz için de tekrarlayınız.

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

20 yaşındayım boyum 154 boy uzatmak için ne yapmam lazım egzersiz dışında çünkü artık boyumun kısa olması psikolojimi bozuyor ... devamı