Ailenizi ve günlük rutin işinizi sürdürmek gerçekten bir mücadele olabilir.

Dahası yapılacaklar listenizden hiçbir şeyi atamazsınız.

Bu durumda tükenir, monoton ve cansız görünebilirsiniz.

Çekici Bir Kişilik İçin Basit Güzellik İpuçları

Ama bir takım basit güzellik ipuçlarıyla kendinizi bir saatten az zamanda çekici bir kişiliğe dönüştürebilirsiniz.

O halde tam bir güzellik için aşağıdaki güzellik ipuçlarını deneyin.

1. Taze, temiz ve yumuşak bir cilt, parlak bir yüzün temeli olduğundan cilt tipinizde değişikliklerle güzellik ipuçlarına başlayın.

Cilt tonunuzu belirleyin ve kuru mu, normal mi yoksa yağlı mı olduğunu bulun. Ayrıca kızarıklık ve siyah noktalara bakım yapmaya, onları ortadan kaldırılmaya özen gösterin.

Bundan sonra yüzünüzdeki fazla yağı ve ölü deriyi yok etmek için hafif bir temizleyici ve soyma pedi kullanın. Şimdi soğuk suyla yüzünüzü yıkayın ve en sevdiğiniz nemlendirici, güneşten koruyucu kremi uygulayın. Bunu nazikçe sürün ama gözlerinizin yakınındaki aşırı hassas cilde sürerken dikkatli olun.

Bir vücut losyonu alın ve boyundan ayak parmaklarına kadar uygulayın. Genellikle kadınlar yüz nemlendiricisini her gün kullanır ama kuruluktan ve çevresel kirliliklerden kötüleşmeye maruz olan vücudun kalanındaki deriyi ihmal ederler.

2. Görünümünüzü değiştirmek ve duygu durumunuzu iyileştirmek için muhteşem güzellik ipuçları yeni bir saç kesimiyle gelir. Geçici bir değişiklik için, eğer maceracıysanız saçınızı kendi bildiğiniz gibi kendiniz şekillendirmeyi seçebilirsiniz.

Kısa ve kolay bir saçınız varsa ipeksi ve zarif bir görünüm için basitçe jöle kullanarak saç stilinizi değiştirin. Genellikle saçınız düzse saçınıza bukleler yapın veya normal saç tipiniz kıvırcıksa saçınızı düzleştirin.

Bugünün günlük rutin işleri kadınların bu saç stillerini arkadan toplamalarına neden oluyor. Ama zamanınızın bir kısmını etkileyici bir görünüm için saçınızı yıkamaya, bakım yapmaya ve şekillendirmeye ayırın, kendinize olan güveninizi de kazanacaksınız.

3. Doğal bir görünüm iyidir ama makyaj yapmak çok az çaba ve zamanla güzelliğinizi kolayca artırabilir. O yüzden hoş görünmek için bu güzellik ipuçlarından faydalanın ve ruj, göz farı ve rimelle yüzünüze makyaj yapın.

Maskara olmazsa olmazdır ve uygulaması saniyeler alır. Ayrıca saçınıza, gözlerinize ve cildinize uyan renkleri ve gölgeleri tavsiye etmesi için profesyonel bir güzellik uzmanına danışın.

4. Şimdi sıra mükemmel kıyafet ve aksesuarları seçmede. Mükemmel giyim yalnız özel durumlar için değildir. İlgisiz görünürseniz ilgisiz hissetme olasılığınız da vardır. O halde muhteşem bir kot pantolon, topuklu ayakkabılar ve bir çift küpe, vb seçerek tarz sahibi olun.

5. Güzellik ipuçları arasında en güçlü olanı ışık saçan, canlı gözlerle büyük, gerçek bir gülümsemedir. Mutlu ve gevşemiş bir zihin görünümünüzü, hislerinizi ve davranışınızı yansıtır. Bu yüzden zihninizi her zaman mutlu tutmaya çalışın ve yüzünüzü her zaman gülümseten işleri yapın.

Bunun anlamı en sevdiğiniz zevk verici işlerin bazılarıyla vücudunuzdan stresi atmaktır. O halde her gün daha iyi hissetmek ve görünmek, gülümsemenizi her yönüyle güzel tutmak için en az endişesiz yirmi dakika geçirin.

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

Yeni evlendim 1 ay geçmeden kısa sürede 2.adetimi oldum hamile olma gibi bi şüphem vardı bunun sebebi nedir... devamı