Bahar mevsimi geldiğinde, doğadaki her şeyin canlandığı görülür ve en ünlü tasarımcıların yeni koleksiyonları da aynı şekilde canlılık kazanır.

Oldukça renkli yeni tırnakları görmüşsünüzdür ve bu nedenden dolayı manikürünüzün aynı modayı takip ettiğinden emin olmalısınız.

Şimdi kış aylarında kullandığınız doğal renkleri unutmayı, sizin ve kullandığınız manikürün fark edilmesini sağlayacak cesur renkler, kombinasyonlar ve motiflere yönelmenin tam zamanı.

Deney yapmaya hazır olun ve bu mevsimin en ateşli renklerinden bazılarını seçin: fosforlu, ve bütün canlı renkler. 

Tırnaklarınızın doğal veya akrilik olması önemli değil. Manikürünüzün en yeni trendlerle canlılık kazandığından emin olun. Tırnak sanatına yeni başlayanlar bu mevsim oldukça şanslı çünkü basit motiflerle birinci sınıf manikürler ortaya koyabilirler. 

Bu bahar aylarında en sık kullanılan motiflerden bazıları noktalardır. Açık renk bir arka plana benekler yapabilirsiniz. İşte size mümkün olabilen en son moda manikür.

İnce şeritler ve çizgiler gibi bazı diğer kolay motifler de vardır. Bu motifleri oluşturmak oldukça kolaydır; fakat hangi motifi seçerseniz seçin vahşi göründüğünden emin olun.

Hayvan motifleri de oldukça popüler. Leopar veya kaplan motiflerini tekrar oluşturmayı deneyebilirsiniz; fakat mutlaka canlı renkler kullanmanız gerekir. 

Hayvan motiflerinde söz etmişken minik pati izlerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Tırnaklarınıza tek bir büyük pati izi veya birkaç ufak pati izi çizebilirsiniz.

Eğer pembe ve kırmızı renklerini seviyorsanız, o zaman çilek motifleri sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Bu motifleri oluşturmak için yeteneğe ihtiyacınız olacak; fakat eğer alıştırma yaparsanız sonunda mutlaka başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çilekteki ufak siyah çekirdekleri oluşturmak kolay olacaktır; fakat yaprakları çizmek yeni başlayanlar için biraz zorlayıcı olabilir.

Bu mevsime Fransız manikürü yapmayı da unutmayın. Doğal olarak Fransız manikürüyle ilgili bir püf nokta olmalıdır; yoksa bu aylar için bu manikür oldukça kolay olacaktır. Aynı stili genellikle farklı renkleri bir arada kullanarak da elde edebilirsiniz.

Manikürünüzün basit ama muhteşem görünmesi için parlatıcılar, suni elmaslar ve ufak beyaz çiçekler gibi bazı tırnak sanatı ürünlerini kullanmayı göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

ben çok terleyen bir yapıya sahibim ellerim de çok fazla terliyor uyurken de çok fazla terliyorum ki bu kış mevsiminde dahi olabiliyor.teşekkür ederim... devamı