Parnerinizin ve kendinizin zevkini artırmak mı istiyorsunuz? Biraz egzersizle harikalar yaratabilirsiniz.

Bu egzersizi günde 30 kere yaparsanız sevişmenizde bir hafta içinde değişikliği fark edebilirsiniz.

Her şey aşk kasınızı güçlendirmekten geçiyor. Tamam, aşk kası tam olarak teknik isim değil. Pubokoksijeal (PC) kası, diğer adıyla pelvik taban kasıdır. Ama nasıl söylendiği ne işe yaradığının yarısı kadar bile önemli değildir. Herkeste vardır, kadınlar da erkekler de benzerdir. Kendi aşk kasınızı keşfeder etmez onu şekle sokmak ve zevkte sonucu paylaşmak kolaydır. İşte bilmeniz gerekenler.

Kadınlar için: Orgazm sırasında doğal olarak kasılan bu kası kuvvetlendirmek zevk duyumlarını derinleştirir. Ayrıca sevişirken vajinayı daha dar hissettirebilir. Hem sizin için hem de partneriniz için iyidir çünkü bu kası esnetmek partnerinizi içeri ve G noktanıza doğru almaya yardım eden dalga hareketini yaratabilir.

Erkekler için: Aşk kasınıza egzersiz yapmak, penise kan akışını artırarak ve erekte olup öyle kalmanızı sağlayarak zevki ve performansı artırır. Bir ilave: Kasınızı sıkmak partnerinizin içinde “dans etmenizi” sağlar. Hem sizin hem de partneriniz için tatlı bir his.

Egzersiz Adımları

1. Adım: Yerini bulun. Bol bol sıvı aldığınız, kilometrelerce tuvalet bulamayıp kendinizi tutmak zorunda kaldığınızda yardımını istediğiniz kasla aynı kası arıyorsunuz. Tuvalete gidin ve akışı bir durdurup bir başlatın. İşte o kas!
2. Adım: Çalıştırın. Kadınlar, şanslısınız. Bu hareket tamamen görünmez, o yüzden sırada beklerken veya kitap okurken yapabilirsiniz. Erkekler, bunu gizli yapmak isteyebilirsiniz. Esnettiğinizdeki etki partnerinizi çılgına çevirebilir ama otobüsteki insanlara pek hoş gelmeyebilir.
Seks uzmanları sıradaki düzenlerde, gün içinde aralıklı, 30-100 tekrardan istediğiniz kadarını yapmanızı öneriyorlar. Ama yavaş başlayın. Her kas gibi, aşk kasınızı da başta aşırı çalıştıramazsınız. Sonuçları bir gecede beklemeyin; biraz zaman alır.
  • Sıkıp bırakın. Hızla arka arkaya 10 kere sıkıp bırakın; ara verin. 10 kereye kadar tekrarlayın.
  • Tutun. Sıkın ve 3-5 dakika tutun; gevşetin. 10 kere tekrarlayın ve artırın.
  • Daha uzun tutun. Yavaş yavaş sıkılaştırıp 1-2-3-4 diye sayarken gerilim oluşturun; 4’te yavaş yavaş gevşetin. 10 kere tekrar edin; artırın.
3. Adım: Püf noktası. Bu noktaya kadar egzersizler basit Kegel egzersizleri, mesane kontrolünü kuvvetlendirmek için kullanılan (genelde çocuk doğuran kadınlar, prostat tedavisinden sonra erkekler tarafından yapılan) egzersizdir. Ama aşk kası egzersizinde amaç idrarı kontrol etmek için pelvik sıkıp bırakmak demek değildir. Bu, orgazmlarınızın şiddetini etkileyen bir kastır. O yüzden imgenizi tuvaletinizi yapmaktan zevke çevirmek için vücudunuzdaki diğer bir önemli cinsel organı, beyninizi kullanın. Onu yaparken gözünüzün önüne seksi bir şey getirin… Hınzır veya hoş, size kalmış. Duyusal keyifle ve kas sıkması arasındaki zihinsel bağı kurun yeter.

Uyarı: Bazı kişiler, pratik sırasında, sırf bu egzersizlerin bile onları tahrik ettiğini keşfederler. O yüzden partneriniz ortalıkta yoksa egzersizleri gizlice yapmaya gayret edebilirsiniz.

Yrd Doç Dr SERDAR SARAÇ

mrb hocam bende turner sendromu var bu yüzden kemik erimem var hangi egzersizleri önerirsiniz plates yapsam işe yarar mı durdurabilir miyim... devamı