Bebek: Bebeğinizin tepeden ayağa toplam uzunluğu 52-53 cm’dir, yaklaşık 2,7 kg ağırlığındadır. Bebeğiniz karnınızda, genellikle erken gebelik süresince sık sık bulunduğu diğer pozisyonların ardından baş aşağı konumda, daha aşağı düşebilir. Beyni hızla büyümektedir ve bebeğiniz göz kırpmaktadır.

Anne adayı: Rahminiz son birkaç haftada daha da büyümüş ve muhtemelen kaburgalarınızın hemen altına kadar yükselmiştir. Ancak artık son dönemdesiniz, bu haftadan sonra doktorunuzu haftada bir defa görürsünüz. Yorgunluk ile fazla enerji patlamaları arasında gidip geliyor olabilirsiniz. Ancak artan bel ağrısı ve ağırlık, kabızlık, mide yanması ve uyluklarınız ila pelvisinizde rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Haftanın tüyosu: Buzdolabınıza, bebeğiniz geldikten sonra tavada ya da mikrodalgada kolayca hazırlanabilecek yiyecekler depolayın. Güveçler ve diğer kaplar hazırlanıp daha sonra kullanılmak için dondurulabilir.

İLGİLİ MAKALE

Yapay Kıkırdak (Diz)

Op. Dr. Sinan GÖKER

Hocam merhaba Ben 36 yasındayım 3.5 haftadır her iki gözümde once hafif başlayıp zamanla artan siyah gölgeler şeklinde ucusmalar görmeye başladım aynı... devamı