Çoğu insan için kuru ve cansız saçlarla yüzleşmek oldukça yaygın bir durum haline geldi. Saçlar aynı zamanda, kir ve stresten dolayı da oldukça zayıf ve kirli görünüyor.Bu problemin üstesinden gelmek ve saçlarınızın hacmini arttırmak ve  saçlarınızla ilgili problemleri kalıcı olarak çözmek  için bazı önlemler almanız gerekmektedir.

Saçlarınızı kalın ve canlı göstermek için geleneksel yolu kullanabilirsiniz. Bu nedenle işte size saçlarınıza hacim kazandırmanız için birkaç adım:

  • Adım 1: Çok fazla şampuan kullanmaktan kaçının; çünkü şampuanlar, saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık kazandıran; ancak yalnızca geçici bir çözüm olan plastiğe benzer polimerler içermektedir. Uzun süreli kullanımda saçlarınızın dökülmesine neden olacaktır. Bu nedenle, minimum oranda polimer içeren hafif şampuanların kullanılması önemlidir.
  • Adım 2: Saç derinize yeterli miktarda masaj uygulayarakkan dolaşımınızı arttırın; böylelikle zihninizi ve ruhunuzu da rahatlatın. Bu işlem saç derinizin köklerine ulaştığı için saçlarınızın hacim kazanmasını sağlayacaktır.
  • Adım 3: Saçlarınızı gece yıkamanız ve gece boyunca kurumaya bırakmanız da tavsiye edilebilir. Bu şekilde, saçlarınıza kurumak için uzun bir süre verdiğiniz için saçlarınızın yoğunluğunu arttırabilirsiniz. Bu da saçlarınızın yumuşaklığını arttırır ve aynı zamanda saç dökülmesini de engeller.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı