Sevgililer gününü çok daha romantik geçirebilirsiniz. İşte önerilerimiz...

1

Ona sevdiği meyvelerden güzel bir pasta yapın. Üzerinde çilek, muz ve diğer meyvelerden oluşan bol kremalı kalp şeklinde bir pasta gecenizin güzel geçmesine yardımcı olacaktır. Onun için; el emeğinizle yaptığınız küçük bir pasta çok değerli olacaktır.

2

Onunla çok mutlu olduğunuzu anlatacak jestler yapın. Evin her köşesine, dolap içlerine, çekmecelere, banyoya, mutfağa rengarenk küçük kağıtlara aşkınızı anlatacak birer cümlelik notlar yazıp bırakın.

3

Eski klasiklerden olan mum yolu her zaman romantik bir gecenin simgesidir. Evin girişinden itibaren başlayarak yerlere dizilmiş mumlar ve romantik bir müzik gecenizin vazgeçilmezlerinden olmalı.

4

Partnerinizin sevdiği yemeklerden oluşan mum ışığında romantik bir masa hazırlayabilirsiniz. Masayı, salonu her yeri gül yapraklarıyla süslemek ve belki bir şişe şarap gecenizi daha romantik hale getirecektir.

5

Birlikte çekilmiş olduğunuz fotoğraflardan romantik bir müzik eşliğinde ona ne kadar değerli olduğunu anlatacak bir slayt düzenleyebilirsiniz.

6

Birlikte çekilmiş olduğunuz partnerinizin en sevdiği fotoğraflardan oluşan küçük şık bir albüm hazırlayabilirsiniz.

7

Uzun uzun muhabbet edin. Birlikte yaşadığınız en güzel anılarınızı, paylaşımlarınızı, birlikte yaptığınız bütün faaliyetleri ve bunlardan ne kadar mutlu olduğunuzu anlatın.

8

Peluş kırmızı kalp bir kutunun içini onun en sevdiği çikolatalarla doldurup yanına pelüş bir oyuncak alarak sevgilinizi mutlu edebilirsiniz.

9

Romantik bir akşam geçirmenin en güzel yollarından biri de patlamış mısır ve bir adet battaniye ile izlenmiş romantik bir filmdir.

10

Sevgilinize içten gelerek sevgi ve aşk dolu sözlerle yazdığınız bir şiir ona kendisinin çok özel olduğunu hissettirecektir.

11

Evin her yerini üzerine aşk notları yazdığınız renkli balonlarla süslemekle de partnerinizin aklını başından alabilirsiniz.

12

Ona en sevdiği meyvelerden bir meyve sepeti hazırlayın. Kendi ellerinizle sıcak sosa batırarak yedireceğiniz meyvelerin tadı damağından uzun bir süre çıkmayacaktır.

13

Onu ne kadar çok sevdiğinizi, ona olan hislerinizi anlatan bir konuşmayı DVD’ye kaydederek hediye edin. DVD’nin yanına kırmızı gül koymayı unutmayın.

14

Gün içerisinde eve veya ofisine göndereceğiniz üzerinde “Seni Seviyorum” yazılı bir gül buketi partnerinizin içini ısıtacaktır.

15

Bir kartonu kalp şeklinde kesip üzerine kırmızı kağıt yapıştırarak duymaktan hoşlandığı sevgi sözcüklerini yazın ve kartonu puzzle olabilecek şekilde küçük parçalara ayırarak birleştirmesini isteyin.

Uzm. Dr. Sertaç SEVER

Daha önce çıkan sivilce vb. şeylerin bıraktığı izler 2-3 ay kadar devam etmektedir.Bunu iyileştirip geçirecek bir ilaç veya tavsiye bekliyorum ilgilen... devamı