Trombosit Sayısı Azlığı ve Doğal Çareler Hakkındaki Gerçekler

Trombosit Sayısı Azlığı ve Doğal Çareler Hakkındaki Gerçekler

Trombosit sayısı azlığı için doğal çözümlere muhtemelen şimdiye kadar rastlamışsınızdır. Stres azaltma teknikleri, homeopatik tedaviler, antioksidan diyetleri, süper gıdalar; liste bu şekilde devam eder gider. Trombosit düşüklüğü sorunu ile karşı karşıyasınız ve sizin doğru bilgileri kurgu bilgilerden ayıracak vaktiniz yok.

Trombosit bozuklukları için doğal çareler hakkındaki gerçekler nelerdir?

Gerçek şu ki, bunlar ya da diğer doğal ilaçlar herkeste etkili değildir. Bu bilgi önemlidir çünkü, düşük trombost sayısı, kısaca ITP (idiopatik trombositopenik purpura) adı verilen ciddi bir hastalığının bir belirtisi olabilir. Bu durumda standart tıbbi tedavi; ilaç tedavileri, güçlü ilaçlar hatta dalağın alınması olabilir.  

Doğal çözümler de oldukça popüler çünkü, reçete ile alınan ilaçlardan farklı olarak, istenmeyen yan etkileri az ya da hiç yok. Sorun, sizin durumunuzda faydalı olup olmadığını bilmeden belli bir doğal tedavi uygulayarak, zamanınızı boşa harcıyor olabileceğiniz.  ITP hastalığının ya da düşük trombosit sayısının bir çok sebebi olabilir. Bu nedenle önce sizdeki sebebini belirlemeniz gerekir.

Örneğin; Trombosit bozukluğu ile mücadele için öne çıkarılan doğal tedavi D vitaminidir.  Düşük trombosit miktarı sorunu olan birçok kişi yüksek dozda D vitamini alır. D vitaminin ITP hastalığına iyi geldiği ispatlanmıştır. Eğer D vitamini eksikliğiniz yoksa, bu tedavi sizde işe yaramayacaktır. Aslında D vitaminin yüksek dozları toksiktir ve zararlı olabilir.

Önemli olan, doğal tedaviler kullanmaya başlamadan önce, sizin için doğru olanı kullandığınızdan emin olmaktır. Bunu belirlemenin değişik yolları vardır. Buna, beslenmeyle ilgili eğitim sürecinden geçmiş bir tıp doktoru ya da bitkisel ilaçlarla tedavi konusunda bir uzman ile konuşmakla başlayın. Trombosit düşüklüğü nedenlerine giden sürecin tanımlanmasına yardım edeceklerdir.

Doğal tedaviler faydalıdır ve birçok insan bunları kullanarak trombosit seviyelerini yükseltmiştir. Bu sayede, zararlı ilaçlar, ameliyat ve istenmeyen yan etkiler de önlenir. Eğer kendinizi eğitir ve sağlığınız için kişisel sorumluluk alırsanız, siz de aynısını yapabilirsiniz.