Sinir Sıkışması Tedavisi Egzersizleri

Sinir Sıkışması Tedavisi Egzersizleri
El bileğinde siniri sıkışan insanların başparmağı ile işaret parmağı arasındaki adale ile serçe parmağının yan tarafındaki adale eriyebilir.

 

Bu nedenle muayene sırasında bu adalelerin eriyip erimediğine, içinin boşalıp boşalmadığına bakılır. Çünkü adaleler eridikçe içini boşaltır. Bu durumdaki adaleler parmakları bükme ve yumruk yapma hareketlerini yapamaz.

 

Bu hareketleri yapamayan adalede sinirler kurtarılsa bile, adale kalmadığı için ya da eriyip zayıfladığı için gücü olmaz.

 

Bu adalelerin eridikten sonra eski haline gelebilmesi, eğer vücut yeterli enerjiyi geçirebilirse, 3 ila 6 ay sürer. Bu nedenle, adaleleri sürekli çalıştırmak gerekir. Bunun için egzersiz yapılmalıdır. Fakat egzersizi abartmamak gerekir. Bir topu sıkıp bırakmak, tespih çekmek, elde bir şey çevirmek gibi hareketler yapılabilir. Bunlar ince hareketlerdir. Keza yazı yazılabilir, resim yapılabilir.

 

Yavaş yavaş el hareketlerini güçlendirecek aletlerle egzersizlere geçilebilir. Sert bir limon yumuşatılana kadar sıkılabilir. Önemli olan abartmadan egzersiz yapmaktır.
  • sinir sıkışması
  • sinir
  • sıkışma
  • sinir sıkışma tedavisi