Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları

Sağlıklı Saçlar İçin İpuçları

Sağlıklı ve güzel saç için doğru ürünlerin kullanılması önemliyse de sağlıklı saçlar için yapabileceğiniz başka şeyler de vardır:

Baş masajı- Baş masajının bir dizi sebeple muhteşem olduğu bilinir- yalnız gevşemenizi ve başınızdaki ağrı ve gerilimden kurtulmanızı sağlamaz aynı zamanda saçınız için de harikadır- kafa derisinde kan dolaşımını arttırmaya yardım eder ve saçın uzamasına yardımcı olmak için folikülleri uyarır.

Dolmalık biber- Bu, saç için harika bir doğal bileşendir. En iyi sonuçlar için biberleri kaynatın ve soğutun, daha sonra kafa derisine uygulayın. Biberdeki kimyasallar gerçekten saç için çok iyidirler.

Besleyici diyet- Besleyici şeyler yiyin. Bu, saçınıza içeriden yardım eder. Yumurta, tavuk, balık ve benzerleri gibi protein açısından zengin yiyecekler size sağlıklı, güçlü ve canlı saçlar vermeye yardım edebilir.

Saçınızı sulayın- Bol bol su içmek de saçınız için iyidir. Sistemi susuz bırakmamanıza yardım eder ve bu yalnız saçınız için değil cildiniz ve genel sağlığınız için de muhteşemdir.