Vücut fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için yeterli miktarda mineral almak oldukça önemlidir ve mineral alımı günlük beslenme programında atlanmaması gereken temel öğelerden biridir.

Vücudumuz için gerekli mineralleri gıdaların yanı sıra Contrex gibi doğal ve yüksek mineralli sulardan da sağlayabilirsiniz.

Özellikle diyet dönemlerinde, mineral açısından zengin olmasına rağmen yüksek kalori içeriğinden dolayı daha az tüketilen gıdalar yerine, yoğun mineralli su tüketilmesini tavsiye ediyorum. Yapılan bazı bilimsel araştırmalar özellikle diyet yaparken yeterli kalsiyum alınmaması durumunda zayıflama sürecinin daha yavaş olduğuna işaret etmektedir. Bu sebeple diyet dönemlerinde yeterli miktarda kalsiyum alındığından emin olmalısınız.
 
Sağlıklı beslenmeye ve formda kalmaya önem veren danışanlarımın yanı sıra; menopoz döneminde sıkça karşılaşılan kemik erimesinden korunmak isteyenlere ve mineral takviyesi tavsiye edilen hamilelik dönemindeki annelere de kalsiyum ve magnezyum içeriğine sahip Contrex doğal mineralli su tüketmelerini öneriyorum.

Doğal mineralli su ile günlük mineral ihtiyacınızın bir kısmını karşılarken, koyu yeşil yapraklı sebzeleri, kuru baklagilleri, kuruyemişleri tüketirseniz hem o gün kalsiyum ve magnezyum ihtiyacınızı karşılar hem de çeşitli kalsiyum kaynaklarını geniş bir yelpazede en sağlıklı şekilde vücudunuza almış olursunuz.

Dr. Nurhayat Gül
Sağlıklı Yaşam Tarzı Tıbbı Uzmanı

Op. Dr. Gökçe MIK

hocam annem 14 gün önce düştü ayakta çatlak var diye doktor alçıya aldı siz iyileşmesi için ne önersiniz nasıl beslenmesi ve ne yapması gerek... devamı