Vücudun başka bölgeleri (kaba etler, karın…) gibi pubik tümsek (pubik kemiğin hemen yukarısındaki pubik bölge) yağ depolayabilir. Aşırı yağ kilo verdikten sonra da kalabilir. Pubik tümseğiniz, yağ yastığınız çıkıntı yapar.

Pubik bölgeden yağ alma, lipo yontma çözüm olabilir.

Bazen pubik bölge, pubik bölge yukarısındaki cilt sarkabilir. Bu, doğum, ameliyat, aşırı kilo verme veya sadece yaşlanma sonucu olabilir.

Operasyon

Pubik bölgenizin görüntüsünden memnun değilseniz pubik tümsekten yağ aldırma görüntüyü güzelleştirebilir. Aşırı şişkin labya majora (dış dudaklar) için yağ alımı da mümkündür.

Pubik tümsek pubik kemiğin önünü kaplayan yağlı dokudur. Çıkıntı yapan pubis ve ara sıra aşırı şişkin labya majora durumunda mikro yağ yontma gerçekleştirilebilir.

Bölgenin tümör inflitrasyonundan sonra, dikkatle kontrol edilen vakum altında ince bir kanülle yağ alınır.

İstenirse buradan alınan yağ saflaştırılıp vücudun başka bir bölgesine yerleştirilebilir.

İşlem

İşlem bir ile iki saat arasında sürer ve lokal anestezi veya damar içi sakinleştirici altında gerçekleştirilir. İşlemden sonra hastanede dinlenmeniz gerekir.

Aynı gün evinize dönebilirsiniz. 3 hafta içinde cinsel aktiviteyi sürdürebilirsiniz.

Prof. Dr. Erhun EYÜBOĞLU

Merhabalar Erhun Hocam benim size bir sorum olacaktı annem 45 yaşında sol göğsünde bir sertlik hissetmesi nedeniyle mamografi çektirdi sonuçlarında m... devamı