Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam

Prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam
Kanser olmayan prostat büyümesi için açık ameliyat, TUR denilen kapalı ameliyat ve kapalı lazerle buharlaştırma ameliyatları yapılır. Bu ameliyatlarda cinsel hayatla, sertleşmeyle, orgazmla ilgili hiçbir sorun gelişmez.

Normal koşullarda, her şeyin yolunda gittiği selim prostat büyümesi ameliyatından sonra, kısa bir nekahet döneminin ardından kişiler, ameliyat öncesinde olduğu gibi normal sertleşmeyi, ereksiyonu sağlarlar.

Yine ameliyat öncesinde olduğu gibi doğal yollarla, aynı zevki alarak, aynı orgazma aynı sürede ulaşarak cinsel hayatlarını devam ettirirler. Tek fark, meninin dışarı değil de içeri doğru fışkırması olacaktır.

Herhangi bir selim prostat büyümesi ameliyatı geçirdikten sonra, cinsel hayatının bittiğini, sertleşmesinin olmadığını söyleyen hastaların çoğunda, cinsel organ bölgesiyle ilgili bir ameliyat geçirmekten kaynaklanan psikolojik faktörler rol oynar.

Kişi, bu ameliyatla erkekliğinin bittiği gibi bir önyargıya kapıldığı için, sertleşmesi psikolojik olarak etkilenir. İyi bir psikoterapi ve eş desteği ile kısa sürede bu sorun aşılabilir.
  • Prostat ameliyatı
  • prostat ameliyatının türleri
  • prostat ameliyatından sonra cinsel yaşam