Erkeklerin aksine, kadınların yeniden orgazm olabilmesi için tepkisiz bir sürece ihtiyacı yoktur, o yüzden daha uzun uyarılmış halde kalırlar, yani ufak bir çabayla tekrar tekrar orgazm olabilirler.

Çoklu orgazm olabilmek için yapmanız gereken ilk şey mastürbasyondur. Neyi sevdiğinizi ve sizi neyin hareketlendirdiğini öğrenmek en önemli şeylerden biridir, böylece çoklu orgazm arayışındayken partnerinizi en üst zevk noktalarına yönlendirebilirsiniz.

Seks egzersizlerinizi canlandırmanız şarttır. Pelvik tabanınızı sağlıklı tutmak, güçlü Kegel kaslarına sahip olmak kadar muazzam önemlidir. Böylece bölgeye kan akışınız artarak daha derin zevk hissi yaşamanız mümkün olur.

Pelvik tabanınızı sağlıklı tutmak için kaslara düzenli egzersiz yapmalısınız. Bunu yapmak için, kaslarınızı sıkılaşmış hissedene kadar sıkıp ardından bırakın, sonra yeniden sıkın ve bunu gün boyunca yapmayı sürdürün.

Onlara egzersiz yapmanın başka bir yolu da Kegel Topları (Jiggle Balls) kullanmaktır, bu toplar silikondan yapılır ve içinize yerleştirilir. Ağırlıklı toplar birbirlerine sürtünerek, Kegel kaslarınızı sıkı çalıştırdığınızdaki gibi gizli bir uyarım yaratıp daha şiddetli ve uzun süreli bir orgazma önayak olur.

Ön sevişmeyi artırın. Bu, çoklu orgazm yaşamanın muhtemelen en önemli kısmıdır ve birçok kadın sadece doğrudan klitoris uyarımıyla zirveye ulaşır; partnerinizin ona bol bol dikkat ettiğinden emin olun.

Oral seks sırasında zirveye ulaşmasanız bile pes etmeyin. Partnerinizin uyarımınızı yavaş yavaş inşa etmesine izin verin çünkü uzun sürecek.

Vücudunuzu çoklu his zirveleri umacak şekilde eğitin, partnerinize sizi diliyle birkaç dakika uyartın, bir dakika durdurun, ardından yeniden başlayın. Bu, vücudunuzun bir uyarı zirvesi ardından başka bir uyarı zirvesi yaşayacağını bilmesini sağlar.

Bir kere orgazm olduktan sonra partnerinizden uzaklaşmanız doğaldır çünkü onun dokunuşuna duyarlısınızdır ama hiçbir çoklu orgazm garantisi vermeyen bir zevk komasına girmek yerine dokunmayı o kadar duyarlı olmayan başka bir bölgeye yönlendirin.

Partnerinize göğüslerinizi, dudaklarınızı ve boynunuzu öptürün. Sinirlerinizi ve duyusal enerjilerinizi yüksek tutarak o uyarım durumunu yeniden elde etmek için sıkı çalışmanıza gerek olmayacaktır ve kolaylıkla ikinci bir orgazm olabileceksiniz.

Klitoris çok hassas hale geldikten sonra G noktasını uyarmak sizi çoklu orgazm cennetinin yollarına koyacaktır. G noktanız duyarlıdır ama bir sürü uyarıma dayanacak kadar dirençlidir de.

G noktasını uyardığınızda ters kovboy pozisyonuna geçerek devam edin çünkü bu pozisyon G noktasını doğal olarak uyarır. Ayrıca klitorisinizi uyarmaya devam etmenizi de sağlar. Partneriniz, duyusal enerjiyi yüksek tutmak için ister göğüslerinizi okşayarak isterse parmaklarını sırtınızdan aşağı doğru gezdirerek muhakkak size dokunmayı sürdürsün.

Partnerinizin işleri gerçekten yavaştan almasını istediğini haber verin ve yavaş yanmayı hissedin ama çoklu orgazm denediğinizi ona söylemeyin, bu onu yoğun baskı altına koyarak uyarılmasını zorlaştırır.

Son olarak, kendinize de çok fazla baskı yapmayın; çoklu orgazm olmaya fazla odaklanırsanız onları yaşayamazsınız. Bunun yerine, olumlu düşünürseniz ve bunu yaşamayı dilerseniz daha iyi bir etki deneyimlersiniz.

Op. Dr. Kamil Değer DEVECİOĞLU

4 yaşında ki kızımda 4 mm epigastrit herni mevcut.bununla ilgili henüz bir sorun yaşamadık.bu durum tehlike yaratır mı ? fıtık boğulması 4 mm de yaşan... devamı