Yüzdeki tüyler ve koyu renkli lekeler canınızı sıkabilir.

Yüzdeki tüylerden kurtulmanın en popüler yöntemlerinden biri cilt beyazlatmadır.

Birçok güzellik salonu ve cilt bakım merkezi, yüzdeki tüyler ve koyu renkli lekelerle sorun yaşayanlar için cilt beyazlatmayı tavsiye eder.

Piyasada birçok cilt beyazlatıcı ürün vardır. Sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için bu ürünlerden en iyisini seçin.

Cilt beyazlatmakla ilgili bazı temel noktalar

  • Cilt beyazlatma ürünlerini kullanırken bu işlemle ilgili terminolojiyi bilmek önemlidir.
  • İyi sonuçlar almak için ürünü sadece koyu renkli lekelerin üzerine uygulayın. Beyazlatılması gereken bölgeyi belirleyin. Eğer bu işlem için kesin bölgeler belirleyemiyorsanız, daha güvenli olan cilt rengini açıcı ürünler kullanın.
  • Ürünü lekelerin etrafındaki bölgelere ya da sorunlu olmayan yerlere sürmeyin. Bu, normal cilt tonunuzun açılmasına yol açabilir.
  • İstenen sonucu elde ettikten sonra ürünü kullanmayı bırakın. Bu ürünü sürekli kullanmak cildinizin, normal cilt tonunuzdan daha açık bir renge dönüşmesine neden olabilir.
  • Cilt beyazlatma, çabuk sonuç veren bir işlem değildir. Bunun süresi, bölgenin koyuluğuna bağlıdır ve normal cilt tonuna ulaşmak birkaç gün alabilir.
  • Cildinizi güneşten korumak çok önemlidir. Cildin güneşe maruz kalması, cilt tonunuzu etkileyip cildinizi koyulaştırabilir. Evden çıkmadan önce daima bir güneş kremi kullanın.

Cildi beyazlatmak için evde hazırlanabilecek kolay tarifler

Cildinizi evde beyazlatmak için bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntem yüzdeki tüylerin ve koyu lekelerin rengini açmada çok faydalıdır.

Dikkat: Eğer cildiniz hassassa, cildinizin tahriş olmasını ve kızarmasını önlemek için beyazlatılacak bölgelere yatıştırıcı bir losyon sürebilirsiniz.

Bir çorba kaşığı oksijenli su, yarım çorba kaşığı ağartma tozu, çeyrek çorba kaşığı amonyak çözeltisini iyice karıştırın.

Küçük bir çubuk alıp bir ucuna bir parça pamuk sarın. Bu çubuğun yardımıyla, karışımı yüzünüze ve beyazlatmak istediğiniz diğer bölgelere uygulayın.

15 dakika bekleyin. Ardından, beyazlatıcı kremin küçük bir kısmını temizleyerek cilt renginizin açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer rengi açılmamışsa 5 dakika daha bekleyin ve sonra soğuk suyla yıkayın.

Kremi temizledikten sonra cildiniz kızarabilir. Bunu önlemek için bir parça ezilmiş buzu temiz ve yumuşak bir bezin içine koyun ve bunu bir süre yüzünüzde bekletin. Eğer hala cildinizin tahriş olduğunu hissediyorsanız, yatıştırıcı losyonu tekrar sürüp 10 dakika daha bekleyin.

Cildiniz için herhangi yeni bir cilt beyazlatma ürünü kullanmadan önce her zaman doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Cilt tipinizi bilin ve size uygun ürünü kullanın.

Dr. Burcu YAMANGÖKTÜRK SOLAK

Benim cildimde lekeler var lazerden olmuştu bunun için ne yapmam gerekiyor Teşekkürler... devamı