Kızlık zarı nedir? 

Kızlık zarı doğa tarafından vajenin giriş kısmına yerleştirilmiş olan ve kesin görevi bilinmeyen bir dokudur, bazı bilim adamları adet görünceye kadar vajeni ve rahmi dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı koruyan bir oluşum olarak, bazıları da sadece bir doku kalıntısı olarak değerlendirirler. 

Kızlık zarı nasıl bozulur? 

Kızlık zarının ilişki sırasında bozulması şöyle olmaktadır; Kızlık zarı, normal boyuttaki erkeğin cinsel organının zarı zorlaması sonucu, çentik kısmında 1 veya 2 yerden, vajen duvarının dibine kadar yırtılır. Az miktarda kan gelir, Bu olaya kızlık zarının bozulması denilir. 

Kızlık zarı dikilebilir mi? 

Evet, kızlık zarı cerrahi olarak dikilebilir. 

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra ne zaman dikilmelidir? 

Kızlık zarı dikimini fleb kaldırma yöntemi dediğimiz kalıcı teknikle yapmaktayız. Bu yöntem ile yapılan kızlık zarı tamirinde zamanlama önemli değildir. Kızlık zarı yırtılmadan önceki halini alacaktır. Hemen evlenmeden 2-3 gün önce yapılan basit tamire göre çok daha başarılıdır ve en sık tercih ettiğimiz yöntemdir. 

İlişki sayısı ve kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli midir? 

Kızlık zarı dikimi için kaç kez ilişkiye girildiği veya ne zaman kızlık zarının yırtıldığı önemli değildir. Doğum yapmış bayanlarda bile kızlık zarı dikilerek onarılabilir. 

Kızlık zarı dikiminden sonra mutlaka kanama olur mu? 

Deneyimli bir kadın doğum uzmanı tarafından işlem yapıldıysa dikilen kızlık zarı ilişki ile yüzde yüz kanar.

 

Op. Dr. Korkut ARSLAN

Geçici kızlık zarı fiyatı.ve ne kadar garantili olduğu hakkında bilgi almak istiyorum.... devamı