Kivi Maskeleri İle Cildiniz Güzelleşsin

İçeriğindeki magnezyum, kalsiyum ve demir gibi önemli mineralleri barındıran kivi A ve C vitamini açısından oldukça zengin olup sadece bir adet kivi tüketimi günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacını gidermektedir.  Yapılan araştırmalar kivinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, sindirimi kolaylaştırdığını, tansiyon ve kolesterolü düşürdüğünü, kan basıncını dengelediğini ve kanser hastalıklarına karşı koruyucu özelliği olduğu kanıtlamaktadır. Tüm bu faydalarına ek olarak aynı zamanda cildi gençleştirmesi ve güzelleştirmesi de dikkat çekiyor, işte sizler için hazırladığımız çeşitli kivi maskeleri,

Kivi Dilimleri

Kivinin kabuğunu zar şeklinde soyarak ince dilimler kesin. Dilimlediğiniz kiviyi bir kanepeye uzandıktan sonra yüzünüze yerleştirip 10 dakika bekleyin. Oldukça basit olan bu arındırıcı ve dinlendirici maskeyi mutlaka deneyin!

Kivi ve Kil Maskesi

Kiviyi soyup daha sonra suyunu çıkartın, bir kaba alarak içine bir çay kaşığı kil ilave edin ve karışım haline getirin. Krem kıvamına gelinceye dek karıştırın ve 5 dakika bekletin. 5 dakika sonra cildi durulayın ve haftada bir kez uygulayın. 

Kivi Kompresi

Kivinin suyunu çıkartıp daha sonra steril bir sargı bezini kivi suyunu batırıp yüze kompres yapıp 10 dakika bekletin. Cildinizin sıkılaştığını ve canlılık kazandığını duruladıktan hemen sonra fark edeceksiniz.

Kivi ve Keten Yağı

Özellikle göz altı halkaları ve morluklar için tavsiye edilen kiviyi ezerek püre haline getirin ve üzerine bir çay kaşığı keten yağı damlatarak göz altlarınıza masaj yaparak 10 dakika bekletin. 

Dr. Burcu YAMANGÖKTÜRK SOLAK

Benim cildimde lekeler var lazerden olmuştu bunun için ne yapmam gerekiyor Teşekkürler... devamı