1

Yaz mevsimi yaklaşırken kısa sürede kilo verdiren diyetler ve egzersizler uygulanır  fakat karakterinize uygun olanları tercih etmek bu süreci hem keyifli hale getirir hem de daha olumlu bir sonuç almanızı sağlar. Karakterinize uygun egzersizleri keşfetmenizi sağlayacak yöntemleri araştırdık.

2 Kendinizi Tanıyın

Karakterinizi analiz ederek hoşunuza giden ve gitmeyen aktiviteleri belirleyerek sizin için en doğru egzersizi bulma yolundaki ilk adımı atabilirsiniz. Bu şekilde salon sporları mı yoksa doğa sporları mı ilginizi çeker, bireysel mi grup içinde mi olmak sizi daha çok mutlu eder, sıcak mı seversiniz soğuk mu veya terlemek sizi rahatsız eder mi gibi sorularla karakterinize uygun egzersizi keşfedin.

3. Grup Mu Bireysel Mi?

Karakter analizinden sonra sizlerle aynı hedefi paylaşan insanlarla tanışmanızı sağlayacak grup egzersizleri mi veya bağımsız hareket etmenizi sağlayan bireysel sporlar mı sizin karakterinize daha uygun karar vererek ikinci adımı atabilirsiniz.

4. TV’deki Spor Müsabakaları

Televizyonda yayınlanan spor müsabakalarını izlerken aldığınız zevk içinizdeki eğilimleri ortaya çıkarır. Bu eğilimler doğrultusunda temelinde benzerlik gösteren farklı sporlara yönelebilirsiniz.

5. Hedefinizi Belirleyin

Düzenli bir egzersiz için gerekli olan ilk unsur hedef koymaktır. Limitlerinizi belirleyerek uygulayacağınız egzersiz için yağ ve kas oranınızdaki ihtiyacınız olan değişimi ve bu hedefi gerçekleştirmek için gerekli olan zaman dilimini bir şablona yerleştirmenizi tavsiye ederiz.

Op. Dr. Gökçer UZER

HOCAM AMELİYATINI YAPTIĞINIZ ÇOCUĞUMUN KONTROLU VAR SİZİ BEZMİALEMDEMİ BULABİLİRİZ ZONGULDAKTAN GELECEĞİZ SELAMLAR... devamı